Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méhgyulladás? A többi lent.

Méhgyulladás? A többi lent.

Figyelt kérdés
4 éves kutyusunknak állítólag méhgyulladása van. DE az összes fellelhető infót elolvastam róla és a tünetek között a sok vízivás, gennyes/véres folyás is van. Nos, ilyen nincs neki, csak levert, nem iszik-eszik, pisilni sem tud/akar, hányt. Lehet ez egyáltalán méhgyulladás? Kapott egy rakat szurit + gyógyszert, a jövő hétig vár a doki hátha jöbban lesz. Ha nem, akkor műtét. Vigyem másik orvoshoz?

2012. ápr. 12. 09:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az én 10 éves kutyámnak is volt, ő is hányt, levert volt, alig bírt menni, lázas volt, és nagyon-nagyon büdös (a gennyes folyástól). Ez este volt, felhívtuk az orvost, hogy hova mehetünk, ahol van ügyelet, de ő azt mondta, hogy ráér, ha reggel visszük. Másnap reggel megműtötte, kiszedte a méhét, és a kutyus 1 hét után már jól volt.
2012. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hát így látatlanba szerintem lehetetlen megmondani, de pl. egy ultrahangos vizsgálaton rögtön kiderülne, hogy van e méhgyulladása.

Ezek a tünetek ("levert, nem iszik-eszik, pisilni sem tud/akar, hányt") több betegség lehetőségét is felvetik, nem zárnám ki pl. a bélelzáródás lehetőségét, bár az nem tűr hosszas, több napos-hetes várakozást.

Milyen kutyus? Láz esetleg? Labor vizsgálat volt?


Én szeretnék a dokitól kiegészítő vizsgálatot, elvégre neki sincsen röntgenszeme, csak úgy ránézésre ő sem tudja 100%-ra megmondani, ha nem hajlandó (bár miért ne lenne) akkor elvinném máshoz.

Jobbulást a kutyádnak!

2012. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
4 éves, lhasa-apso (kicsi kutyus). 2 hónapja tüzelt. Megnyomkodta a hasát és már kész is volt a diagnózis.
2012. ápr. 12. 09:55
 4/20 anonim ***** válasza:

Álvemhesség nem lehet? Vagy valami vírus?

Szerintem mutasd meg másik orvosnak is.

2012. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is volt egyszer méhgyulladás gyanús, bár még az elején elkaptuk. Ultrahanggal nézte meg a doki, az a biztos.
2012. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

ultrahang a biztos.

Ha megnyomkodja akkor is érzi, hiszen a méh "lötyög" folyadékkal teli.

ha már ki isfolyik és akutya lázas akkor már általában gennyes mélhgyulladásról van szó.

Mivel ha nem most,akkor néhány tüzelés után ez is el fog következni (minden tüzelés után rosszabb) mindenképp érdemes ivartalanítani

2012. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én nem várnék egy hetet.Ultrahang és már meg is van a diagnózis!Lehet zárt méhgyulladása is és akkor nem folyik ki belőle semmi.
2012. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek. Viszem másikhoz, oda, ahol ultrahang is van. Ragaszkodni fogok hozzá, mert nem szeretnék hétfőig várni.
2012. ápr. 12. 11:17
 9/20 anonim ***** válasza:
Aztán utána ivartalanítod is igaz? akkor ez az egész elkerülhető lenne!
2012. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Természetesen, tervbe volt/van véve. Eszem ágában sincs elletni....

De nem ez volt a kérdés.

2012. ápr. 12. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!