Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tisztítsam a 6hónapos...

Mivel tisztítsam a 6hónapos kutyám fülét? (Érzem hogy elég büdi neki a piszoktól/zsírtól! ) És mi történik ha elveszti a bőre a természetes védekező képességét a sok fürdetéstől? Értelmes nem provokatív válaszokat várok!

Figyelt kérdés

Különben nagyon izgága,nyughatatlan kutya!Egy percet nem tud nyugodtan lenni!És folyton harapdál!Valami tipp a nevelésére hogy tudja hol a határ!Ja és még annyit hogyan nől egy kutya foga?Mikor lesz teljesen kifejlett?

(Google nem a barátom!!!!!)


2012. ápr. 12. 17:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és miért kezd már mindent ugatni?Remélem nem lesz idegbajos!?
2012. ápr. 12. 17:06
 2/8 anonim ***** válasza:

Te inkább ne nyúlkálj a fülébe, mert több kárt okozol, mint hasznot. Vidd el állatorvoshoz, ő megnézi, kitisztítja és ír föl cseppet, amit majd a fülébe kell csepegtetned. Ne fürdesd a kutyát túl gyakran, mindig elmondjuk. A bőre kiszárad és viszket, a szőre zsírosodni fog, szóval nagyon nem teszel jót neki ezzel. Maximum havonta egyszer fürdesd, akkor is minőségi samponnal(állatorvosnál tudsz beszerezni olyat, ami nem szárítja ki a bőrét).

6 hónaposan már nagyjából ki kellett hogy nőjenek a maradandó fogai. A harapdálásról úgy tudod leszoktatni, hogy amikor belédharap megfogod a grabancát és leszorítod a földre, fölémagasodsz és nagyon mérgesnek látszol. Ha így is harapdálni próbál, akkor finoman be is foghatod a száját. Ezt mindig meg kell ismételni, addig amíg rá nem jön, hogy nem teheti meg ezt. Egy kutyaiskolát is nagyon tudnék nektek ajánlani, ott személyesen segítenek, hogy hogy kezeld a kutyát, hogy mindketten boldogok és kiegyensúlyozottak legyetek egymás mellett.

2012. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Eszembe se jutott hogy a fülébe matassak!Egyébként az állatorvos azt mondta hogy fülpiszkával,vagy vizes gézzel nyúljak bele a fülébe!Naná hogy nem fülpiszkát választottam!:-S Mennyi lehet kb csepp a fülébe?Sajna gyakran kell fürdetnem(Amit tudom hogy nem szabad!) mert nagyon büdi!Tök hülye még szerencsétlen néha megeszi a kakiját vagy épp azzal játszik mire hazajövök!+ mikor pisil a pelusára van mikor keresztül trappol rajta!Kutya suli?Nem drága mulatság az?...JÖHETNEK MÉG VÁLASZOK!
2012. ápr. 12. 17:51
 4/8 petrusi ***** válasza:
Milyen fajta?Ha fajtatiszta, törzskönyves?
2012. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Yorki,törzskönyv nincs neki!
2012. ápr. 12. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Otimax fülcstisztítót nyugodtan nyomhatsz pár cseppet a fülébe, nem kell kitörölni neki, kirázza szépen a koszt a füléből. Belenyomod, elmasszírozod kicsit és kész is. De ha elváltozást észlelsz rajta, vagy élősködőt, pl fülatkát, vidd orvoshoz mindenképp, ez nem fogja elmulasztani neki.

De egy sima fültisztításért azért nem kell állatorvoshoz rohanni.

2012. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Én egyszerű, Panzi márkájú fültisztítót használok, azzal szoktam kb. félévente egyszer áttörölgetni. Én bele merek nyúlni pálcikával, mert nyugodtan tűri. És olyankor a belső szőröket is kitépkedem, mert fontos, hogy ne legyen benőve a szőr. Alapesetben egy egészséges fület nem kell tisztítani, ha viszont büdös a kutyád füle, akkor az nem a kosztól van, hanem valószínűleg fülatka, arra viszont állatorvos ad cseppet.

Fürdetni 5-6 hetente kell csak, annál sűrűbben nem szabad, mert kiszárad a bőre, és korpásodni fog, stb. Ha naponta át van alaposan fésülve, akkor nem lesz ápolatlan és koszos.


A tejfogakat olyan 5-6-7 hónapos kor körül váltják. A tejfog kiesik, és pár nap alatt kinő helyette az új, a csontfog. Kistestűeknél gyakori, hogy nem esik ki a tejfog, és úgy nő mellé a csontfog, és akkor duplán vannak bent. Na azt legkésőbb 8-9 hónapos kor körül ki kell húzatni állatorvossal, mert eldeformálódhat az álkapcsa.


Egyébként javaslom a kutyaiskolát, főleg ha már most nem bírsz a kutyáddal. Hacsak nem valami nagyon igénytelen szaporítótól vettél kutyát, akkor nem lesz vele baj, egyszerűen meg kell nevelni szigorúan. Azt is meg kell tanulnia, hogy ha rászólsz, akkor nincs több ugatás.

A kutyasuli nem olcsó, de a kutyatartás alapjáraton nem olcsó mulatság, ezzel számolni kell.

2012. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fülatka?Jujjj!Azt hol szedhette össze?Mert lakásban van és sétakor sem engedem mindenhova!Állatorvostól kérdeztem mit használjak fültisztításra de akkor még nem volt büdi neki,csak érdekődtem majd ha netán kelleni fog!Na most kéne!Ő viszont nem ajánlja az azokat amiket állat tartók boltjába árulnak!Sem sampont sem fül bigyót!Na akkor kinek hidjen az ember?:-S 6hónapos a kutyum,fogakat nem láttam kipotyogni!Rág mindent amit csak tud,beleértve engem is!:)
2012. ápr. 13. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!