Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Royal Canin nem vált be...

Royal Canin nem vált be kutyusomnál. Milyen tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztam el a nyáron tibeti terrier és sitzu keverék kutyusom most 10 hónapos eddig Butchers-el etettem de most gondoltam áttérek Royal Canin Mini Juniorra (kb 1 hete) Azóta sárga,híg a széklete,folyamatosan szellent és a mozgás se úgy megy neki ,mint régen.Csak a tápra tudok gyanakodni más nem változott.Pedig méricskélem neki rendesen az adagját.Milyen hasonló prémium táp létezik ,ami ugyanez az árkategória vagy maximum kicsit magasabb?
2012. ápr. 12. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát a royal az sz*r csak nagy a reklámja, bár lehet vmelyik kutyának jó..


fokozatosan váltottál royal-ra vagy csak úgy egyik nap elé tetted és kész??? mert ez is okozhatja híg székletet, a hirtelen táp váltás..


az acana ,orijen, pro plan sokkal jobbak és olcsóbbak is..

2012. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A Royal Canin nem túl jó táp, én sosem szoktam ajánlani, mert eddig csak negatív véleményeket hallottam róla. Acana, Eukanuba, Hills, Bosch, ezek nagyon jó tápok.
2012. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem mondanám szarnak mert szomszédunkban van egy gyönyörű szép,aktív,fényes szőrű spániel ő is royal caninel van etetve.Fokozatosan váltottam először csak pár szemet kapott majd egyre többet kevertem a régi száraz kajájához míg kicserélődött teljesen a táp.1 hete van ,hogy csak ezt kapja a régit nem és azóta jelentkezett ez nála.
2012. ápr. 12. 17:19
 4/13 anonim ***** válasza:
akkor vmelyik összetevőjét nem bírja a szervezete
2012. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jaj szegénykém csak jót akartam neki.Azt hittem jobb ha ilyet veszek mert én jókat olvastam róla.Örültem ,hogy ezt is sikerült megvennem de nem baj a leghűségesebb barátom egészsége nem lehet pénz kérdése.Remélem nem ártottam neki túl sokat.
2012. ápr. 12. 17:35
 6/13 anonim ***** válasza:

RC-ben nagyon sok a kukorica.

Brit Care is jó (szuperprémium minőség), bárányos-rizses, gabonamentes táp és még olcsóbb is, mint a Royal Canin.

2012. ápr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fú, a RC-al nekünk is meggyűlt a bajunk, nem is vettem többet... Az utóbbi években Orijen, vagy Acana van itthon, de az etetések 70-80%-a nem száraztáp, hanem valamilyen "emberi" kaja. Nyersen, vagy főzve hús, gyümölcs, zöldség. Ma reggel kapott egy kanál joghurtot müzlivel. Most vacsorára pedig tonhal konzervet és egy lágytojást.
2012. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Az Acana-nál keresve sem nagyon talász jobb tápot, több állatorvos is ezen a véleményen van, az enyém nagyon szereti, és nem drágább a Royal Canin-nál.
2012. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NKTL125 ***** válasza:
100%

Mi Brit Care-rel etetjük a kutyusunkat, Pécsett 800 Ft kilója kimérve.Nekünk nagyon bevált.

Korpás volt a kutyusunk szőre, mondta az állatorvos, hogy nem kell vele foglalkozni, amióta ezt kapja, kezd neki elmúlni úgy veszem észre.

2012. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is az Acanára teszem a voksom. Ráadásul ha jól gondolom nem lesz a kutyád túl nagy méretű, ezért nem fog "kienni a nadrágodból" sem.

Ár-érték arányát tekintve ideális választás. Ráadásul nagyon keveset kell neki adagolni.


Viszont mielőtt bármilyen tápra áttérsz ne rögtön adj neki újat, hanem fokozatosan, minimum egy hét alatt állj át az általad válaszottra.

Ha még elfogadsz egy tanácsot: ha száraztáppal etetsz, akkor ne adj neki mindenféle mást enni, mert egyrészt elhízhat, másrészt pedig válogatós lesz és nem fog száraztápot enni, amiben minden vitamin és tápanyag megfelelő mennyiségben megtalálható ahhoz, hogy ne legyen szüksége semmi másra.


Az Acana nálunk bevált tápja: Grasslands,szerintem ez a legideálisabb összetételű tápjuk, de mivel bőrproblémája van a kutyának ezért 2 hónapja Acana bárányos-almás tápot eszik.

2012. ápr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!