Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetem meg a...

Hogyan nevelhetem meg a labrador kutyámat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy egy éves szuka labradorunk. Szét túrja a virágokat, rágja a szőlőt stb. Ez nem is nagy gond, gondolom kinövi előbb utóbb. Viszont nagyon ugrál mindenkire. Hogyan szoktathatnám le róla? Apám ilyenkor ráüt az orrára, de nem nagyon vált be, és én nem is bántanám. Egyszer olvastam valahol, hogy akkor, amikor ugrál nem kell vele foglalkozni, rá se kell nézni, így is tettem, és akkor rám nem ugrált, viszont másra ugyanúgy (ja, és már megint ugrál rám is...). Hogyan tudnánk megtanítani neki, hogy ne ugráljon se ránk, se idegenekre? Vagy ezt majd idővel kinövi? Meg jöhetne egy-két tipp, hogy hogyan szoktathatnám pórázra (tudom, hogy ezt már pici korában kellett volna, de már akkor sem ment. lehet, hogy már nem is tud rászokni?). Ha rá rakjuk a pórázt (ez is nagy erőfeszítésbe kerül), akkor vagy addig ugrál, amíg ki nem tépi a kezünkből (a póráz amúgy ilyen láncos, szóval csörög, esetleg ha lecserélnék, azzal elérnénk valamit?), és fut vele, vagy pedig leül néz ránk, és az istenért sem akar megmozdulni (se kajára, se játékra, egyszerűen SEMMIRE). Eddig itthon az udvarban próbáltuk a pórázra szoktatni, lehet, hogy az utcán eredményesebb lenne?

2012. ápr. 12. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:

kölyök korában foglalkoztatok ti a kutyával??? mert nem úgy tűnik..


a pórázt cseréljétek le,mert negatív élménye van vele szemben, jutifalattal könnyen hozzá lehetne szoktatni..


de a kutyasulit is jó ötlet lenne..

2012. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ugrál, akkor nem szabad vele foglalkozni, mert minden fajta figyelem figyelem, tehát akár negatív, akár pozitív, elérte a célját. Pórázból sima textil vagy bőrpóráz a legjobb, a lánc csak megijeszti. Ahogy olvasom, nem lett túl jól nevelve kisebb korában, a kutysuli vagy ovi segíthetne.
2012. ápr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából ez az ugrálás dolog inkább akkor jellemző nagyon, ha idegenek jönnek, vagy olyanok, akiket nem sűrűn lát, vagy hogyha nagyon benne van a játékban.:) Most is voltak nálunk vendégek, és amikor kijött valamelyik vendég az udvarra akkor össze-vissza ugrált (főleg rá, de öcsémre is), de amikor bement már nem. Meg pl a nagymamámra, aki bottal jár, soha nem ugrik rá.
2012. ápr. 12. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Amikor felugrik kapd el a mancsát és tartsd ott amíg rosszul érzi magát. Nálunk is bevált. Nem is bántod de fegyelmezed.
2012. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tele van a spektrum és a discovery ceasar milan és victoria stilwell kutyatartási és oktatási módokkal. Hatásos mint, bár gyakorlatiasabb Victoriáé, Ceasar inkább a kutyapszihológiát tanítja a kutya és gazda közötti egyensúlyt, de elképesztő (: A legelvetemültebb kutyát is megneveli. De azelőtt kellett volna ezzel foglalkoznotok MIELŐTT kutyát vállaltok. (már bocsi, de kicsit szégyen h egy labi ennyire elkanászodik.. retrievereket még kezdő kutyatartóknak is jó szívvel ajánlják)
2012. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szabadon vagy bezárva tartjátok a kutyát? Mert nekem 1 éves magyar vizslám van és totál ezeket a dolgokat produkálta. Nekünk be van zárva ha nem vagyunk otthon mert féltjük meg stb...és ha kiengedtük akkor örömében ugrált és 3 ember kellett ahhoz h a pórázt ráadjuk. Most már jobb a helyzet, ahogy jön a jó idő, sokat vagyunk kinn vele és miután jól kiszaladgálta magát, már egészen kezelhető :)
2012. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk kis be van zárva, amikor nem vagyunk otthon, mert ha mamám kimegy vagy ilyesmi, akkor fél anya, hogy fellöki a kutya (pedig rá nem ugrál) meg stb.. De amikor hazaérünk akkor azonnal ki van engedve. Meg én mondtam is apámnak, hogy engedjük ki, meg minek van bezárva, de persze, hogy bezárja...
2012. ápr. 12. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor valószínüleg a te kutyád kezelhetetlensége is a bezártságból ered. Jobb lenne kinn tartanod mert kiszaladgálná magát és utána normálisabb lenne. De ha erre nincs lehetőség (mint nálunk) akkor azt javaslom, hogy miután kiengedted hagyd hogy futkározon, játssz vele hogy kicsit fáradjon úgy kb 1-1,5 órát. És ezután próbáld meg a pórázt rátenni. Amúgy én egyszer valahol a neten találtam egy videót, hogy ha a kutya ugrál akkor finoman a hátsó lábaira kell taposni, és az használ. Bár az én vizslámnál nem hatott semmit, de attól hátha nálad működik.
2012. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
az én kutyám akkor ugrál ha éhes ,de ez annak köszönhető hogy kint van egész nap és ott kiugrálja magát az is lehet a te kutyád ugrálásával kapcsolatban hogy megakar ismerkedni vagy túl sok benne a feszültség
2012. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
mármint másokkal akar megismerkedni
2012. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!