Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat a kúszásra? Beagle és azt állítják róla hogy nehezen tanítható, de ő egy napalat megtanulta a pacsit és az ült is.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kúszás előtt a fekvést tanítsd meg neki. Utána jöhet a kúszás is.


Jutival próbáld "lehúzni" a fejénél fogva. Ha csak a nyakát nyújtogatja, nem fekszik le, akkor guggolj le, és az egyik lába nyújtsd ki előre, és a kinyújtott lábad alatt csald a jutifalattal, kénytelen lesz alá feküdni, hogy elérje. Amint lefeküdt, juti. Néhány ilyen után jöhet a vezényszó is hozzá, majd megpróbálhatod megint a fejét "lehúzva" (jutit a földön húzod előtte) paranccsal segíteni neki, hogy lefeküdjön.

Ha megtanulta, akkor ugyanígy vedd rá a kaja elhúzásával a kőszára (ha nem megy magától, akkor pl egy szék alatt, vagy építs neki valamit, ami alatt muszáj kúszva átmenjen, különben nem fér át) és juti ha csinálja. (Eleinte már az eredmény, ha megindul, vagy kúszni "próbál". Terelgesd a megoldás felé, ne várj elsőre komplett feladatot természetesen.)


Naponta 10-15 perc gyakorlás bőven elég, és fontos, hogy mindig akkor hagyjátok abban 3-4, talán 5 próbálkozás után, amikor sikerélménye van, és nagy jackpot jutival (maréknyi, vagy több, mint amit alapból adsz), meg dícsérettel és játékkal zárjátok.


Sok sikert! :)

2012. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az én kiskutyám mix és egy fél óra alatt megtanulta. Fektesd le és tedd elé a falatot úgy hogy ne érje el. Az enyém elkúszott érte. Néha felállt de akkor le kell fektetni és újra kezdeni. Ügyesen !! :D
2012. ápr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem a francia bulldogomnak kúszással indul a napja :D


reggel felébred, végigkúszik a szőnyegen 3-4 métert, ez a reggeli nyújtózás :D

2012. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hívd át valami alatt, ahol kénytelen kúszni. Ha eleget gyakoroltatod vele, egy idő után mtovább tudod majd kúszatni a földön is, illetve egyszer csak az akadályt is elhagyhatod.

Az ülés meg a pacsizás meg amúgy nem egy ördöngösség, egy átlagos kutyának 10-10 perc megtanulni, meg még 5 perc ismétlés. Szóval azért ne bízd el magad :)

2012. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ahogyan az előttem válaszolók is írták, jutalomfalatot húzva előtte. Az én beaglemmel két napon át 10 perc gyakorlásba telt megtanulni. Itt egy videó, ahol részletesen bemuatják, hogyan kell: http://www.youtube.com/watch?v=D4qLMRqICeA
2012. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!