Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv valóban 32. 000?

Törzskönyv valóban 32. 000?

Figyelt kérdés
Írtam már nektek, hogy a szülők tk-sak de párom a kicsihez nem kért mert h dupla annyi lett vna. Felhívtuk a tulajt azt mondta h nem tudja mert még soha nem igényeltek a kölykökre könyvet. Ma telefonált h 32.000 Ft lenne neki a tk....O.o felhívtam az állatorvosom és kiröhögött. Azt mondta, hogy kérjek a szülők tk-járól fénymásolatot és én is eltudom intézni. Ez valóban lehetséges?
2012. ápr. 13. 13:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Hogy magadnak el tudd intézni ahhoz nem tudom mi kell, de biztos nem csak a szülők TK-ének fénymásolata. Maga a TK nem MEOE tagoknak 10-11e Ft körül van, tagoknak 5500Ft, de ebben benne van a chip ára is. Szóval a 32e Ft az tuti átverés, innentől kezdve én valószínűnek tartom, hogy a szülők se TKes kutyák.
2012. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem voltam ott a vételnél. Össze is kaptam a párommal, hogy tudatlanul mért vesz kutyát....Én is úgy értelmeztem hogy 11.000 Ft a törzskönyv de ha még az alombejelentőt kifizetem akkor is csak 15000 Ft
2012. ápr. 13. 13:46
 3/28 anonim ***** válasza:
Ez erősen átverés szagú. Nem fog tudni tk-et produkálni, az tuti. Ha kiderül, hogy keverék kutyát vettetek, ugye nem fogjátok visszaadni ennek a gyökérnek???
2012. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
A törzskönyv nem elég. Ehhez a szülőknek tenyészszemlén kellett részt venniük, de szerintem akkor is csak a "tenyésztő" tudná lekérni, Te nem. És ennek az ára 6000 ft.
2012. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Te nem tudod elintézni,de a törzskönyv normális esetben 5.500 Ft.

Gondolom itt a "tenyésztő" nem bejelentett, akkor a kétszerese. De ha nem volt fedjegy (és ezek szerint nem volt) nem volt alombejelentő,nem volt a kutyáknak tenyészszemléjeésnem voltak meg a kötelezőorvosi szűrések,akkor csak felülbélyegzett tk-t adnak. de nem neked, hanem a "tenyésztőnek"

2012. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Nem, te magad nem tudod elintézni, mert törzskönyvet kizárólag a tenyésztő válthatja ki, egy alkalommal egy egész alomra. Így ha valamelyik kölyökre nem adnak be alombejelentőt, annak már soha nem lehet törzskönyve. Fél éves korig még egyszerűen az alombejelentőt kell beadni, utána már DNS-vizsgálat is kell hozzá. A származási lap ára pedig csak 5.500,- forint MEOE tagok részére (a chippel együtt). Próbáltam kitalálni, hogy az a 32 rugó miként jöhet össze, de ha a nem tagok számára érvényes 18 ezres felülbélyegzett tk árat, plusz a 4-4 ezres alombejelentő és fedeztetési jegy árat nézem, az még mindig csak 26 ezer.... De mindegy is, ha szeretnéd a tk-et a kicsihez, kénytelen leszel neki kifizetni azt a pénzt.....
2012. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Természetesen soha nem adnám vissza a kicsi kutyát. És ha a szülőknek törzskönyve van de se tenyésszemle stb.Akkor kapom meg a felül bélyegzettet? És ehhez kell a fedeztetési jegy illetve az alombejelentő? Szóval ezeket is nekem kellene fizetni?
2012. ápr. 13. 14:12
 8/28 anonim ***** válasza:

"nem tudja mert még soha nem igényeltek a kölykökre könyvet"

Ez kérlek egy szaporító. Egy tenyésztő nem ad el kutyát törzskönyv nélkül. Ráadásul az hogy 32 000 ft lenne a törzskönyv, egyszerűen nevetséges, és megint csak azt mutatja, hogy egy szaporítóval van dolgotok. Megvettétek már a kutyát? Mert ha nem, akkor én nem is venném meg a helyetekben. Inkább vennék egy kicsit drágábban kutyát egy normális kennelből törzskönyvvel, és akkor legalább tudom hogy tényleg fajtatiszta.

2012. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Bocsi nem olvastam hogy már meg van a kutya.
2012. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

18 a felülbélyegzett

+ 4000 fedjegy

+ 4000 alombejelentő

illetve ha nincs kennelnév akkor azt is ki kell váltani


Nem tudod elintézni, csak a tenyésztő az aki kérheti a törzskönyvet

itt a szabályzat: [link]

2012. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!