Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a szomszédd...

Mit lehet csinálni a szomszéddal és a kutyájával?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak nagyjából fél éve van egy kutyája. Eleinte nem volt semmi bajom vele, de a kutya amikor reggel viszi sétálni (póráz nélkül) rendszeresen bejön a kertembe. A kutya nincs rendesen szocializálva, és amikor valaki megy az utcán egyből fellöki és addig nem száll le róla ameddig a gazdája el nem cibálja onnan. A kutyámat az egyik séta során amikor meglátta egyből letámadta. Azóta a kutyámmal el kell járnom rehabilitációra, mert ez miatt fél minden más kutyától. A szomszéd kutyája egész nap ugat. Nem lehet tőle rendesen pihenni sem.

Már próbáltam szólni a polgármesteri hivatalban, de ott több emberrel is rokonok, ezért nem csinálnak semmit.

Többször is ki szokott szökni a kutya az utcára és olyankor szinte nem is lehet kimozdulni, mert a kutya nem enged senkit elmenni arra amerre a házuk van. Nem egy kistestű kutyáról van szó, tehát nem tudok csak simán rákiabálni, hogy menjen el. A gazdája egyébként úgy gondolja, hogy ez a helyes viselkedés egy kutya számára.

Mit csinálhatok?


2012. ápr. 13. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Írásban bejelentést tehetsz a jegyzőnél, ilyenkor foglalkoznia kell az üggyel. Csak az ellen tudnak tenni, hogy a kutya átmegy hozzátok a szomszédba. A többi csak kellemetlen dolog. A jegyző pedig kötelezhet téged vagy a szomszédodat (attól függ, kinek a kerítésrészéről van szó), hogy tegye biztonságossá a kerítést, hogy a kutya ne mehessen át. Ha ez a te kerítésrészed, akkor még szarul is járhatsz.
2012. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kerítés az enyém elméletileg, mert azon az oldalon jön be, ahol alapvetően is be kell jönni. Viszont úgy jön, hogy a saját kerítésükön felkapaszkodik és az én kerítésemre támaszkodva ugrik át.

Nem tudom, hogy most akkor az én kerítésem-e vagy az övé az amit máshogy kellene megcsinálni. Minden esetre már tervben van egy másik kerítés, de arra még várnom kell 1 hónapot.

2012. ápr. 13. 14:26
 3/4 anonim válasza:

elköltöztetni, vagy elköltözni, vagy

Cezar Millan féle módszerek egyikét alkalmazni - a kutyán, de ahogy olvasom a gazdáján is!!!!

2012. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Paprika spray, egyszer lefújod egy életre megjegyzi. És végülis nem lesz semmi baja a kutyának.
2012. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!