Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet boldog úgy egy kutya,...

Lehet boldog úgy egy kutya, hogy egész életében flexin rángatják?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Hát, a flexi szerintem pont nem alkalmas rángatásra, hiszen a legritkábban van befékezve, ha meg nincs akkor mehet a blöki kedvére 3 vagy 5 méterig, vagy ameddig engedi a póráz.

Előfordulhat, hogy egy kutyát nem tud megnevelni úgy a gazdája, hogy bármikor be tudja hívni, és ha nem lenne rajta póráz, a világból is kifutna a fene nagy szabadságában, aztán a gazdi vagy utol tudja érni és elkapni, vagy nem, azt meg nyilván nem kockáztatja meg senki, hogy a kutyája elszaladjon, lelépjen az úttestre ahol elgázolhatja egy autó...

Szerintem lehet így is boldog egy kutya, hiszen a boldogsága inkább azon múlik (ha már a sétákat nézzük), hogy mennyit mehet sétálni, játszani, és ha ahhoz póráz kell, hogy épen, egészben hazaérjen akkor pórázon.

Persze természetesen jobb ha megnevelik és egy jól szocializált, megbízható kutya lesz, aki bármikor visszamegy a gazdihoz ha hívja.

2012. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Nem, mert az azt jelenti, hogy ő a vezér, és fusztrált, mert tudja, hogy nem tudja megvédeni a gazdáját, és nem tudja ellátni a feladatatit.
2012. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha rángatják, úgy biztos nem. Lehet flexin relatíve normális kutyaéletet élni (már amennyire egyáltalán bármilyen pórázon ez lehetséges), ha megalapozzák a flexi használatát, és tudják, mikor, miért és hogyan használják. Az sem az ördög találmánya, csak nagyon sokan nem tudják a helyén kezelni.
2012. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint a kistestű kutyámnál szeretem a flexit, mert csak bekerített futtatóban lehet póráz nélkül a kutya, persze nincs bekerített futtató nálunk. Jön láb mellett, ha meg szólok neki, hogy mehetsz, akkor mehet addig az 5 méterig. Jobb lenne elengedni, de hát ez van.
2012. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!