Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova kakiljpn/pisiljen a...

Hova kakiljpn/pisiljen a kutyám napközben?

Figyelt kérdés
A kutyusom még kicsi, és nem visszük ki, de a későbbiekben, amikor már kint kell elvégeznie a dolgát a pelus helyett, mit csináljunk napközben? Reggel 7-től úgy délután 3-4 óráig kéne kibírnia, és nem tudom, menne-e neki ennyi. Anyu az almot javasolja, de az macskáknak való, a kutyának kint kéne ürítenie, nem?

2012. ápr. 13. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Mért nem lehet kivinni a házból?
2012. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 óránként ki kell vinni és hamar szobatiszta lesz, aztán idővel a sétákat lecsökkentheted 3-4-ra ,ha panelban laksz..


ha kertesben akkor ,akár egész nap kint lehet a felügyelet mellett, de nem értem én sem ,mért nem viszitek ki??

2012. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutya simán kibír annyit, még többet is ha muszáj.


Alomra meg ne szoktassátok, mert akkor az életben nem lesz szobatiszta.

Mi sosem használtunk pelenkát, ellenben akkor hoztuk haza a kiskutyánk amikor a rá következő 2 hétben valamelyikünk mindig otthon volt, így le tudtuk vinni kb. 3 óránként.

Az első napokban bizony hajnalban is felkeltem hozzá, hogy levigyem, mert ösztönösen nem akart a lakásba piszkítani, nyüszítéssel ébresztett fel, hogy vigyem le.

Persze volt néhány baleset (több pisi, 1 kaki), de hamar eljutottunk a teljes szobatisztaságig.


Ha még kicsi, akkor napközben zárjátok ki a szobából, gondolom a konyhában, előszobában nincs szőnyeg, onnan könnyebb feltakarítani az esetleges balesetek nyomát.

2012. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy napközben nem tudunk hazamenni, nekem suli, szüleimnek meg a munka miatt, és én csak 3 körül tudok hazamenni, és nem voltam benne biztos, hogy addig kibírja. Most kertesben lakunk, csak a doki azt mondta, ne rakjam le kint, max. kertben, de ott annyi a levél, meg botok, meg minden, hogy nem szeretném ha kint lenne sokat, mert mindent összeeszik, már otthon is voltak ebből kisebb balesetek.
2012. ápr. 13. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:
ha van kertetek nehogymár szegény kutya a lakásban szorongjon egésznap, meg pelenkázzon vagy macskaalmozzon ez nevetséges:) Igenis ellesz addig a kertben elötte vidd el sétálni reggel,le is fárad legalább valamennyire(persze ha meglesz az oltásai), de addigis el lesz a kertben semmi baja nem lesz. Ha meg van valami ehető dolog azt takarítsd fel ennyi az egész!
2012. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt, egészséges kutya simán kibír 6-7-8 órát pisi-kaki nélkül. Szerinted Ti vagytok az egyetlen olyan család, akik napközben dolgoznak?:)
2012. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szobakutyáról van szó, őt meg csak nem rakhaton ki a kertbe egész nap. Ha kibírja, akkor jó, csak ennyit szerettem volna tudni.
2012. ápr. 14. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!