Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon tetszenek a Csehszlovák...

Nagyon tetszenek a Csehszlovák farkaskutyák. Ilyen kutyát megéri-e venni úgy hogy előtte a tenyésztőhöz (gazdához) elmegyek amond Órákra? Mert neten azt olvastam hogy jó ha elötte tanulsz róla valmait.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem, hogy csak ez elég lehet. Nagyon sok kérdés volt már fenn ezen az oldalon is velük kapcsolatban, keress vissza. Mindenhová azt írtuk le, hogy ennek a fajtának a tartását nagyon meg kell fontolni. Kizárólag nagyon-nagyon tapasztalt kutyatartóknak (a igazi profiknak) valók, olyanoknak, akik nem csak németjuhászon és egyéb egyszerű fajtán edződtek. Nem egyszerű természet, inkább áll közel a farkashoz, mint a kutyához. Gyakorlatilag 24 órás felügyeletet igényel, ha magára hagyod akkor mindent szétszedhet. A 2 méteres kerítést úgy viheti át, mintha ott sem lenne. Mindemellett kennelben sem lehet tartani, pláne megkötve... Más kutyákkal domináns lehet, gyerek mellé sem ajánlott, kisállatokra vadászik és házat sem őriz. Én a helyedben, ha farkas kinézetű kutyát szeretnék, akkor vennék egy ordas németjuhászt....
2012. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát én nem bentre gondoltam a kutyát. Mielött venni szertnék 1-et az elött úgy gondoltam ,, hogy kb. 1 hónappal elmegyek rendszeresen a tenyésztőhöz és rendesen össze ismerkedek a kutyával és a szokásaival és tanácsokat kérek a tenyésztőtől.
2012. ápr. 13. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Édes kevés.


Én személy szerint csak és kizárólag kiképzői papírral rendelkező egyénnek adnék ilyet.


Nekem is nagyon tetszik, mert gyönyörű, de baromi kevés vagyok egy ilyen kutyához.


Kérdező, én inkább azt tanácsolom, h keress egy ilyen mintázatú németjucit. Van belőlük bőven.

2012. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.! Majd megfontolom
2012. ápr. 13. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van. Az egyik legnehezebben tartható kutyafajta. Tényleg 24 órás felügyeletet igényel.

A kisebb kutyákat általában veri, idegenektől tart.

Az enyém ebből a szempontból különleges, mert imádja az embereket és nem verekszik. De pl ha sétálunk és úgy dönt simán elmegy a 100 méterre lévő Dunához inni egyet, aztán jön vissza szóval nem otthagyni akar, csak dolga volt.

Ha kitesszük a kertbe, úgy hogy mi nem vagyunk ott 5-10 percenként ellenőrizni kell, hogy ott van-e még és nem csinál-e valami disznóságot.

Tanítani is lehet, de gyakran kell váltogatni a gyakorlatokat, mert ha megunja nem csinálja. Nagyon óvatosan kell bánni a büntetéssel mert ha túl soknak érzi simán lecsatlakozik rólad és megy a saját útjára.

2012. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megfigyeléseidet , tanácsaidat :) !
2012. máj. 7. 19:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!