Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a csomó?

Molly2012 kérdése:

Mi lehet ez a csomó?

Figyelt kérdés
5 hós kutyám oldalán van egy kemény kis csomó :( elmúlhat ez magától?/most sajnos nincs pénzem dokihoz vinni :(/
2012. ápr. 14. 08:55
 1/9 A kérdező kommentje:
nem fáj neki ha megtapogatom,mozog a csomó,nincs letapadva.kb 1 hónapja volt bélgyulladása,akkor kapott 2 szurit...lehet attól?
2012. ápr. 14. 09:03
 2/9 anonim ***** válasza:

Így találomra az elmondásod alapján én inkább lipomára, vagyis zsírcsomóra tippelnék. Ártalmatlan dolog (ha tényleg ez az), az életet nem befolyásoló jóindulatú elváltozás.

Viszont minél előbb mutasd meg állatorvosnak, elvégre mégiscsak ő a szakértő, elképzelhető, hogy az eltávolítását fogja javasolni műtéti úton, és szövettant csináltat az eltávolított csomóból.

Figyeld, hogy nem növekszik e, addig is amíg eljutsz a kutyussal dokihoz.

2012. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. ápr. 14. 13:18
 4/9 A kérdező kommentje:
hát nagyon remélem h ártalmatlan kis dologról van szó
2012. ápr. 14. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :) Ha amúgy más általános tüneteket (étvágytalanság, esetleg nem akarna sem enni sem inni, kedvetlenség, vonakodás a mozgástól..) nem veszel észre akkor szerintem nincs nagy baj, de azért persze amint van rá mód, ez legyen az első, hogy elviszed dokihoz. :)


(az enyémnek is volt egy ilyen fájdalmatlan zsírcsomója a nyakán, de akkor már 12 éves volt a kutyám, azt mondta a doki, hogy tekintettel arra, hogy idős a kutya és az életminőséget semmiben nem befolyásolja, hagyjuk békén, ha nem növekszik akkor nem kell megoperálni.)

2012. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az étvágyával szerencsére semmi gond :)imád enni,na meg sétálni is :D a kedve is változatlan,sokat játszik meg minden :) ma észrevettem egy másik csomót is a másik oldalán :(
2012. ápr. 16. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Vidd már el állatorvoshoz, az, hogy megtapizza és mond valamit, az még nem kerül semmibe.

De azt sem hiszem el, hogy nem tudsz pénzt szerezni ha nagyon kell, mondjuk a kutyádra.

2012. ápr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem kértem beszólást
2012. ápr. 17. 16:15
 9/9 A kérdező kommentje:
egyébként már olyan mint ha múlna
2012. ápr. 17. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!