Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki a kutyájával biciglizik?

Van aki a kutyájával biciglizik?

Figyelt kérdés

Hogy csinálod?

Csak egyszerűen a pórázt rákötöd a bicigli vázára?

Nem mész rá véletlenül a kutya lábára?


Tegnap elkondolkoztam mi lenne a a séta helyett bicigliznék a kutyámmal (nem lustaságból hiszen így is napi 2-3 órát sétálok vele) csak szerintem így nagyobb távot tudnék megtenni vele.



2012. ápr. 14. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
biciKli és elGondolkoztam
2012. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Apám szokott biciklizni a kutyával, de ha nagy kutya, akkor ne kösd rá a pórázt a vázra, meg ha kicsi, akkor is jobb ha inkább fogod. De azt olvastam, hogy legalább egy éves legyen a kutya, mert kb. addigra érik meg a feladatra. Egyébként ha odafigyelsz, akkor nem mész rá a lábára, de nem ártana megtanítani neki, hogy melletted menjen mindig.
2012. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kutya szabadon és csak földutakon megyünk.
2012. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Többnyire mi is csak földutakon megyünk és olyankor szabadon mehet, de van, hogy pórázon van és úgy biciklizek, de olyankor semmiképp nem kötöm a vázra, a kezemben tartom a pórázt és csak lassan, óvatosan megyünk.

Ja és nem megyek rá a lábára hisz végig mellettem jön.

2012. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, én minden nap. De sétáltatni is kell, mert az jobban igénybeveszi az izmokat. Nem kötöm rá, mert az balesetveszélyes, hanem a tenyeremben fogom a póráz végét, hogy ha baj van, vagy felborulok, akkor eltudjam engedni. Amúgy nem, nem megyek rá a lábára, mert ha nem veszi észre, hogy fordulni akarok, akkor a lábammal finoman odébb tolom, és tudja, hogy nem szabad a bicaj elé menni. Földúton menj vele.
2012. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat
2012. ápr. 14. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Két kutyám van, földúton szoktam velük cangázni, most is mindjárt megyek. Az egyik póráz nélkül jön mellettünk (ő már stabilan behívható), a másik kutya pórázon van, bal kezemmel a pórázát fogom, jobbal a kormányt.
2012. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Rendszeresen bringázunk, igen :)

Ha sietek és nincs kedvem túlságosan "fegyelmezni", akkor az úton pórázon jön, de nem kötöm a vázra, fogom a kezemben. Ha leérünk a Duna partra, ott elengedem.

De az utcákban úgy is szoktunk menni, hogy Argos a járdán, én meg az úton.

A lábára nem megyek rá, mert a bringa jobb oldalán fut, és figyel rám, így érzi-látja a fordulást és fordul ő is, de szólni is szoktam neki.

Előző kistestű kutyámat gyakran rákötöttem a vázra illetve a hámjára, és ugyan nem húzott, de a bringa előtt futott majdnem feszes pórázon, az irányokat is egész jól tudta :D

2012. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!