Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fiatal kutyus sántit a...

NodameCantabile kérdése:

Egy fiatal kutyus sántit a jobb mellső lábára. Mit tehetek érte? Fertőtlensem? Kössem be?

Figyelt kérdés

Egyik este, a teraszon ültünk, a garázs kapu pedig nyitva állt, és egyszer csak megjelent az asztal mellett egy fiatal németjuhász keverék kutyus. Ápolt volt, volt rajta bolhairtó nyakörv és egy sima szij is. Vékonyka, de etetés után már jobb kedvre derült és élénkebb lett. A jobb mellső lábára azonban sántit, nem erősen, de észre vehetően. Ha fut nem figyel oda rá, de ha megáll, akkor inkább a levegőben tartja, sétánál pedig nem nehezkedik rá. Ha lefekszik megnyalogatja azt a mancsát.


Mit tehetek? Nagyon nyugodt, engedte hogy megnézzem a mancsát, de nem láttam sebet vagy vért. Hogyan gyorsithatnám/segithetném a gyógyulását?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. ápr. 14. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de plakátoltál? Voltálállatorvosnál chippen nézetni? Megnézted a neten, hogy keresi-e valaki a kutyát? Vagy csak befogtad?

Először is menj orvoshoz, nézess chippet. és nézesd meg a lábát is.Aztán kezdj el plakátolni és a neten keresd.

2012. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el állatorvoshoz, az a legjobb. Azt is mondd az állatorvosnak-szerintem-hogy a kutya nem a tied. Próbáld megkeresni a régi gazdáját, mert valószínű hogy csak elkóborolt (mármint a kutya).
2012. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor csinálta ezt, amikor tüske colt benne, a lábujjai között. De szerintem gazdás.
2012. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet rándulás, csonthártya gyulladás, könyök gond , stb.

Valóban az orvos lenne egy talált kutyánál az első lépés.

2012. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma reggel levittük orvoshoz. Chip nincsen benne, azt mondta az orvos, hogy ha nála is jelzik hogy keresik akkor szól, de ha eltelik egy hét és semmi, akkor ir nekünk egy könyvet hogy a miénk. Nincsen nagyobb baja, 6-7 hónaposnak tippelte, de mondta hogy nagyon vékony, régóta kóborolhat.
2012. ápr. 15. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!