Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerekkel lehet...

Milyen módszerekkel lehet javítani egy labilis kutyán?

Figyelt kérdés

Az itt leírtak közül elég sok teljesül 2 és fél éves, Illatosról befogadott, ivartalanított kanomra:


[link]


hiperaktív, felugrál mindenkire, túlzottan területvédő, kisajátítja a játékokat,

és még lopkod is.


Kutyaiskola nyilván segítene, de előbb ha lehet, magam szeretném megoldani. Házilag milyen módszerek lehetnek hatékonyak? Arra rájöttem már, hogy a falkavezérséggel is gondok vannak. Egyébként közepes termetű kutya.


Köszi!



2012. ápr. 14. 12:00
 1/6 A kérdező kommentje:

Kifejtem picit bővebben a felsorolást:

hiperaktív - nem bír nyugton lenni, folyton megy fel és alá a kertben, sétánál húz, kis testű kutyák (pincsi) és macskák az ellenségei.


felugrál mindenkire - anyám és testvérem férje a két "kedvence", rám, apámra nem ugrál


túlzottan területvédő - ha jön a postás még több háznyira tőlünk a kerítésnél áll feszülten, néha pörög is izgalmában. Amikor odaér a postás elénk, bömböl és ugrál a falra, kerítésre.


kisajátítja a játékokat - labdát eldobom, odahozza, de nem akarja odaadni, elszalad, vagy van amikor morog is hozzá (bár ez játékos, az én megítélésem szerint)


még lopkod is - múltkor fát vágtam, a lehulló ágakkal elszaladt, vagy épp a kilógó zsebkendőmet is elcsente a nadrágból.

2012. ápr. 14. 12:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit szoktál csinálni a kutyával?

Azért kérdem, mert nem annyira szörnyű a kutya, mint te lefested. Az biztos, hogy hiperaktív! A postás megugatása, zsebedből kilopni a zsebkendőt, lehulló ágakat összeszedni ezek feladatok a kutya számára, amit kitalált saját maga lefoglalására. Azért pörög (örül) mikor a postás érkezik, mert valamivel foglalkozhat végre. Te kutyád legnagyobb problémája, hogy túlbuzog benne az energia, és nem tud mit kezdeni vele. E miatt adhatta le előző "gazdája", mert nem tudták lefoglalni. Neked és családodnak az lesz a feladat a kikerülhetetlen kutyaiskola mellett, hogy kitaláld mi okozna neki és neked is megfelelő elfoglaltságot, amit közösen tudtok művelni. Az több mint valószínű nem fogja lefárasztani a kutyaiskola. Ilyen kutyákból szokott válni nagy teherbírású munkakutya, például a kelpie is tud hasonló energia túltengést produkálni.

2012. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy több feladat kéne neki, elismerem, szívesen veszek ötleteket is hozzá.


Labdázás (van kicsi amit szájba vehet, meg nagyobb amivel focizhatunk), sétálás (nem mondom, hogy minden nap).

Próbáltam már elengedni, de nem jön vissza megbízhatóan, eltérült más kutyákhoz, azóta nem merem. Mivel falu, nincs kutyafuttató, így focipálya mellett vagy réten lehet, de túl sok az inger, még a kaja se érdekelte behívásnál. Biciklivel futtatni sem volt sikeres, mert szintén arra megy, amerre akar. Szánkóhúzás az télen jó volt, mindketten élveztük, hát még a gyerekek :), csak hó nem igazán adódott hozzá. Lehet valami kocsihúzás kéne neki :)

2012. ápr. 14. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy nagyon jó módszert tudok ajánlani, nekem a kutyasulis oktató ajánlotta a neveletlen kan kutyámra. Csak feladatért kapjon kaját, főleg séta közben. Ez úgy néz ki, hogy elmentek sétálni, hívod, jön, kézből adsz neki egy adag kaját. Linkelek róla egy jó leírást, ennél a kérdésnél találod:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1551221-kotod..

2012. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Séta mindenképpen kéne naponta.
2012. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha figyelmesebben elolvasod a honlap tartalmát amit te linkeltél, akkor elég sok választ kapsz az esetleges megoldásokra is...ha nem érted meg akkor meg ugyanott kérhetsz segítséget ispl. a séta tökéletesítése bejegyzés, a cesar oktatófilm, de minden cikket érdemes elolvasni és értelmezni

séta, szabályok, határok és jól időzített jutalmazás

2012. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!