Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomba kullancs ment,...

A kutyusomba kullancs ment, és amikor kiakartuk szedni, beletört a feje. Baja lehet ettől? Ki fog jönni belőle magától? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 17. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fertozott a kullancs, attol baja lesz. Ha nem, akkor semmi gond nem lesz.

Figyeld, hogy valtozik-e. Ha baj van, akkor kedvetlen lesz, belazasodik, nem lesz etvagya, sargul a szeme feherje, sapad az inye pl. Ilyesmi tuneteket kellett figyelnem, mikor az enyemben tobb, mint 40!!!! volt (tenyleg) kapott egy szurit, mert nagyon leszivtak es meg csak 3 honapos volt. Semmi baja nem lett szerencsere.

Ha valtozasokat latsz, azonnal vidd orvoshoz.

De ha megnyugtat inkabb egy doki, hivd fel az allatorvosotokat, lehet, hogy okosabb, mint en.

:)

2008. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Valószínűleg nem lesz baj, mivel a kulancs méregtartálya a potrohában van. De jobb lett volna ha mindenestűl kijön. Vigyétek el állatorvoshoz.
2008. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. ápr. 17. 17:12
 4/11 anonim válasza:
100%

Az én kutyáim is folyton tele vannak. Én megkérdeztem a dokit, és azt mondta, hogy az nem baj, ha beleszakad a feje, mert a kutyának az kb olyan, mintha egy kis tüske ment volna a bőre alá.

Az vizsont tényleg gáz, ha már nagy lufi a kullancs teste, és azt belenyomod... főleg, a fertőzött.

Egyébként nekem a kullancs nyakörv (vagy valami hasonló a neve) vált be a legjobban, akkor nem ment a kutyákba a kullancs. Sima gyógyszertárban lehet kapni, csak elég drága (4-6 ezer ft.) Viszont annyit mindenképp megér, hogy ne legyen beteg a kutyus.

2008. ápr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elso valaszolo vagyok. Nalunk a nyqakra csoppentos valt be. A nyakorvet ugyanis letepik egymasrol jatek kozben, vagy az erdoben elhgyjak. Volt, aminek 2 nap alatt nyoma veszett, es nesze neked 4-6 ezer Ft! A nyakracsoppentoset nem tudjak elhagyni es az is hatasos illetve van egy fujkalos ami szerintem szinten nagyon jo. Azt hiszem Frontline a neve. Mi azt fujjuk a macskakra is (oruletes kuzdelmek aran)

:)

2008. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeteket! Frontline-t is kapott, meg vettünk neki egy Kiltix? vagy valami hasonló nevű nyakörvet. Nem volt olcsó mulatság, de remélem békén hagyják végre azok a vérszívók!
2008. ápr. 18. 10:45
 7/11 anonim válasza:
100%
Szia. Én is azt javasolnám, hogy vidd el orvoshoz az a biztos!! Én a KILTIX nyakörvet javasolnám, nekem is az van évek óta, és még egy db-se ment bele. Igaz 3700ft, de annyit megér, mert 7 hónapig van hatása! Minden jót!
2008. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó üzenőnek: Képzeld, én a Kiltix nyakörvet 3200 Ft-ért kaptam. Téged lehúztak egy 500-al! Hát nem semmi!
2008. ápr. 18. 20:20
 9/11 anonim válasza:
0%
ou úr isten... melyik kutyába nem szorult még kullancs..?? ha bele tort a feje akkor majd bele pusztul (mármint a kullancs) és kijon belole... nemkell mindenért az állatorvodhoz szaladni..
2008. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

látszik hogy egyesek mennyire nem törődnek a kutyájukkal...

igen is lehet baja a kutyának ha beleszakad a feje a kullancsnak és nem a kullancs pusztul el, hanem maga a kutya

2008. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!