Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova adjam be a kutyát, vagy...

Hova adjam be a kutyát, vagy mi legyen vele?

Figyelt kérdés

1 éve van még egy kutyánk, házőrzési céllal. Apa elég elvakult "kutyanevelési" témában, szerinte a kutya a verésből ért.

Ennek az lett az eredménye, hogy csak fél tőle, de nem hallgat rá, ilyenkor újabb verés.. Ördögi kör.

Ráadásul mostanában elég sokat vicsorít, ugat ránk, például amikor kimegyek az udvarra.


Próbáltam elmagyarázni apának, hogy ez így nem jó, de hiába jártattam a számat. Sajnálom szegény kutyát, teljesen elrontotta... Igazából félek is, ki tudja, hogy mikor támad majd meg minket.


Tehát az nem megy, hogy beszéljek apával, mert kicsit sem hallgat rám.

Félreértés ne essen, imádom az állatokat, baromira utálom is az apámat emiatt, de nem tudok mi mást tenni a kutya érdekében, csak elvinni valahova máshova.

A másik kutyánkat is veréssel nevelte, ennek az az eredménye, hogy már egyszer belekapott a kezembe, össze kellett varrni. De még ennek hatására sem látja be, hogy ez nem jó...


Vagy ti tudnátok valami mást tanácsolni? Nem tudom, mit tegyek!


2012. ápr. 14. 22:32
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja és kutyasuliba tuti nem fogja vinni. Bár felesleges is lenne, mert ha mondjuk a kutya egy kicsit ás a kertben, akkor megint verné, szóval tényleg felesleges lenne.
2012. ápr. 14. 22:34
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Te magasságos Ég, apád egy állatkínzó f@sz 8már meg ne haragudj) akit fel kéne jelenteni, de szívesen elverném én is úgy ahogy ő a kutyát. Apád amúgy alkoholista vagy teljesen tisztán tesz ilyet?


Ha nincs más megoldás akkor hívd az Állatvédőrséget, ők majd érte jönnek a kutyáért, és apádnak meg soha többé ne legyen kutyája, se házőrzője, se ölebe, vegyen inkább riasztót.

Remélem ezeket a veréseket majd visszakapja valamikor az élettől...

2012. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Szólj az állatvédőknek. Írd azt, hogy a környéken laksz, és többször láttad, hogy veri "egy férfi" a kutyáját. Így Te sem buksz le apád előtt, és talán a kutyát is sikerül kimenteni.
2012. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Jó most hagyjuk az apám szidását, hidd el, én is eléggé elfordultam tőle.


Feljelenteni semmiképpen sem akarom. Egyéb ötletek?

2012. ápr. 14. 22:40
 5/29 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta a kutya? Ha igen, akkor elsősorban a fajtamentőket hívnám a helyedben, elhelyezik őt ideiglenes gazdihoz, aki úgy bánik vele, ahogy kell, később pedig végleges gazdihoz kerülhet.

Nem szoktam ilyet mondani, de ennek a kutyának jobb lenne máshol, keress neki gazdit!

2012. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Fajtatiszta, de nincs törzskönyve. Ajándékba kaptuk a család egyik barátjától, csak a lánya abbahagyja az egész tenyésztést, így már nem volt meg semmilyen papírja a szülőknek.
2012. ápr. 14. 22:42
 7/29 A kérdező kommentje:
Neten nem akarok neki gazdit keresni, félek, hogy megtámadná őket.
2012. ápr. 14. 22:43
 8/29 anonim ***** válasza:
Nem feljelenteni kell, mert a rendőrség úgysem fog vele foglalkozni. Bejelentést kell tenni valami állatvédő szervnél, és ők lépnek az ügyben.
2012. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Egyéb ötlet? Nem mondhatom azt, hogy fogd meg a kutyát és vidd el egy menhelyre amíg apád dolgozik, mert pl. az Illatos úton simán benne van a pakliban, hogy elaltatják, főleg ha kicsit még agresszív is.

Töltsd ezt ki és légy büszke Magadra, hogy jót tettél:

[link]

2012. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Azért írtuk az állatvédőrséget. A kutyád nem egy gyilkológép, megfelelő rehabilitációval hamar normális kutyát faragnak belőle.
2012. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!