Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fül és farok vágás még mindig...

Fül és farok vágás még mindig megengedett Magyarországon?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 23:08
 1/8 anonim válasza:
Ahogy tudom, nem. De illegálisan biztos lehet találni aki megcsinálja, a pénz nagy úr.
2012. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben a fajtastandard megengedi, még lehet. Ergo pl keverék kutyáknál nem.

Meg állatorvosa válogatja. Van aki megcsinálja, van aki nem is hajlandó rá. Ez utóbbi becsülendő sztem.

2012. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

elviekben azok a kutyák ahol a fajtajegyek kérik ott lehet... most a törvény át lett írva de a végrehajtási rendeletben továbbra is ez van

a hivatalos MÁOK álláspont szerint csak a törzskönyves kutyák farkát lehet csonkolni... a fület tudtommal teljesen betiltották

2012. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha az adott fajta standardjében nem került modositásra, minden további nélkül lehet kupirozni a farkat, és a fület is. remélem a dobermannál ez igy is marad. És az állatorvos teljesen legálisan elvégezheti ezt a műtétet.
2012. ápr. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Engem pont azért érdekel,mert akarok venni egy dobermannt.De csak hegyes füllel,és vágott farokkal tetszik.
2012. ápr. 15. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:
És csak megjegyzésképpen: még egy vidéki lódoktor sem fogja kockáztatni azért az engedélyét, hogy tiltott műtétet végezzen. teljesen legális, más meggyőződésből elállhat a műtéttől.
2012. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor az mennyire lenne bonyolult,ha külföldről hozatnám?
2012. ápr. 15. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz külföldről dobermannt venni? Szerintem ne tedd. nem adják el a jó kutyákat, majd hoz neked egy rakat szerencsétlenséget a repülő, 5-szörös áron. Vannak Magyarországon is nagyon jó tenyészetek, egészséges, jó kutyákkal, tudsz választani.
2012. ápr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!