Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik munkavonalú skót juhász?

Létezik munkavonalú skót juhász?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, hogy nem, de most megtaláltam az egyik régebbi kérdés, ahol valakik külön kiemelték, hogy show vonalúakról beszélnek. Kíváncsi lettem, hogy vajon van munkavonal is? Angolul rákeresve csak utalásokat találtam, konkrét kennelt nem. És a rövid meg a hosszú szőrű között van különbség jellemben? Arra gondolok például, hogy a rövid szőrű, mivel kevésbé divatos, kevésbé lett a küllemtenyésztés áldozata.
2012. ápr. 15. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincsen, van pár kennel, ahol csinálnak ezt-azt a kutyákkal, de ez nem nevezhető munkavonalnak.

A colliet már szinte egyáltalán nem használják az eredeti munkájukra, így én kimondottan juhok mellett dolgozó kutyákat nem nagyon állnék neki keresni. Viszont persze sokan vannak, akik különféle feladatokra használják, terápiára, mentőkutyának, stb, bár őket sem nevezném igazi munkakutyáknak(a borderekhez hasonlítva).

Vannak olyan tenyésztők, akik a klasszikus illetve amerikai típusú colliekat tenyésztenek, leginkább Skandináviában, Németországban. Állítólag jobb az idegrendszerük, mint az itteni collieknak.

2012. ápr. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg van. A Rineweld kennelben pl. megnézed a honlapot, vannak képek a terelésről. Mindkettőt tenyésztik.


Igaz ami igaz, terelésre csak ritkán használják.

2012. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Rineweld nagyon messze áll a munkavonaltól :) Az egy dolog, hogy egyszer elvitték terelni a kutyákat és lefényképezték őket, attól ők még nem munka kutyák. A munka vonal azt jelenti, hogy kimondottan arra a célra szelektálják a tenyésztésbe vont kutyákat, a Rineweldben ez nincs.
2012. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!