Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú sötétszőrű kutyáknál...

Hosszú sötétszőrű kutyáknál hogy lehet könnyen megtalálni az kullancsot?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nehezen. Én minden séta után szépen áttúrom a szőrét és rá szoktam akadni az éppen mászó kullancsba. De tényleg jó alaposan kell.....
2012. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az ujjaiddal
2012. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mi még nem vettünk kullancs ellenit,mert anyagi okok miatt nem tudunk rá költeni, ritkábban járunk ki a parkba, de parki séták után jól átfésüljük a kutyát és akkor beleakadnak a kefébe a kullancsok, eddig mindig találtunk benne kettőt de azok csak a szőrén másztak,mivel kistestű (havanese kutyus amúgy) sűrű a szőre.. szóval ha a séták után jól átkeféled a szőrét és még át is nézed ,szerintem ami benne van azt megtalálod, fekete szőrű kutyáknál nehéz lehet észre venni, de ha világos színű kutyád van abban könnyebben látható..
2012. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet kapni sűrű szálú kefét vagy fésűt és mikor átfésülöd úgy is rátalálsz.. csak vigyáz ki ne szakítsd a kullancsot mert ak benne marad a feje. nálunk bevállt.
2012. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Simogatás közben lehet érezni a puklit amikor már legalább egy fél borsszem méretű. Annyi a titka, hogy a kutya szőre ápolt kell legyen, nem lehet csomós, mert akkor az összecsomósodott szőrtől nem lehet kitapintni a kullancsot.
2012. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak úgy, hogy nagyon alaposan átfésülöd, lehetőleg erős lámpafény mellett. Én már kitapasztaltam, hogy 99%-ban a fején, és a mellső lábain kezdik el szívni a vérét (sajna imádják a vérszívók) ott szerencsére világosabb a szőr.

más megoldás nincs:(

2012. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!