Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen természetű kutya az...

Milyen természetű kutya az újfundlandi?

Figyelt kérdés

Mennyire erős az őrző ösztöne, ill. mennyire képezhető ilyen téren? Mennyire domináns alaptermészetű pl egy orosz fekete terrierhez vagy egy óriás snacihoz viszonyítva (tudom, teljesen más kategória, de érdekelne a jelleme azon kívül, hogy "édes óriás mackó, mert ez elég kevés).


Olyan kutyát keresek házőrzésre, aki a méretével is elriaszt bárkit, ha kell, fel tud lépni az almatolvajokkal szemben - nyilván ha akarja az ember, bármilyen brutál házőrzőt kiiktathat, ezért kb ennyit várnék tőle, de azért legyen annyira kemény, hogy nem bújik be a fa mögé, ha meglát egy idegent -, könnyen nevelhető és jól tartható falkában, más kutyákkal.


2012. ápr. 15. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
barátomnak az van. hát sztem jó házörző játékos, családias is. de jóó őrzi a házat is. könnyen nevelhető. :) okos.
2012. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem felelne meg a te elvárásaidnak
2012. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Alapvetően én is jókat hallottam róla, az őrző ösztöne mellett főleg a dominanciára való hajlamára lennék kíváncsi más kutyákkal szemben. Nálam rend van a falkában, de ha esetleg összeveszne egy ilyen kutya a kistestű ebeimmel, falkavita esetén elég esélytelen küzdelem lenne :S


Én pedig 46kg vagyok, ezért kiemelten fontos lenne, hogy szóval tudjam irányítani őt is, különben ha megindul, esélyem sincs megfékezni.

2012. ápr. 15. 18:14
 4/10 A kérdező kommentje:
18.12-es, de azért vészhelyzet esetén csak közbelép egy ilyen kutya, nem?
2012. ápr. 15. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképp sem alkalmas ilyen feladatra és nem is ad egyetlen tenyésztő sem ilyen célra újfoundlandit. Nem erre valók.
2012. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek rottweiler őrzi a háza táját, másiknak kaukázusi juhászkutya. Mindkettő megbízható házőrzésre.
2012. ápr. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Előző vagyok. Szerintem mindenképp kölyökkorában kell őket beszoktatni a falkába, valamint ivartalaníttatni sem árt, hogy jó csapatjátékos legyen.
2012. ápr. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, a roti és a kaukázusi jól őriz, de kevésbé domináns fajtát keresek :S
2012. ápr. 17. 19:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy újfundlandi és egy óangol juhász. Valószínű, hogy az 1 hónapos korelőny miatt, meg azért, mert annyival hamarabb is volt nálunk, de egyértelműen az újfundlandi a falkavezér. De ha kölyökkorban beiktatod, akkor egészen biztos, hogy hajlandó követni a jelenlegi falkavezért.

Házőrzőnek meg egyenesen kitűnő. Sokkal jobban ügyel a területére (akár éjjel, akár nappal), mint az óangol. Ráront a kapura ezerrel, ha bármilyen jármű vagy etnikum-tag halad el a kapu előtt. Jelzi az érkezőt, de meg tudja különböztetni a szándékokat egymástól.

Könnyen tanul, félelmetesen okos fajta. Bármire használni tudja a mancsát. (Kiborítja a másik kutya tányérját, ha nem vele foglalkoznak, ki tudja nyitni a kaput, ha nincs bekulcsolva)Ja, és szeret ásni.

Ettől a kutyától még a minden héten látogatóba érkező rokonok sem mernek bejönni. A nagy medveszerű termetével, az erős, öblös hangjával, és a tekitélyt parancsoló viselkedésével garantáltan elriasztja a betolakodót. Az ereje és gyorsasága is megvan hozzá, hogy elkapja a botor almatolvajt, ha mégis átmászna a kerítésen.

A gazdájával pedig végtelenül odaadó, hűséges, és hallgat rá. Az enyém 9 hónapos, bizonyos parancsoknál kézjelre dolgozik. :)

Ja, és 160 centi, 55 kiló vagyok, de engem is csak akkor lök fel, ha hazaérek, és hiányolt. :DD


16/L

2012. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mienk végtelenül barátságos emberrel, kutyákkal is.


Nem bújik el, ha idegent lát, viszi neki a labdáját :)

2013. júl. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!