Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te visszaadnád a 3 hónapja...

Te visszaadnád a 3 hónapja befogadott kutyát? Lehet, hogy számonkérik rajtam! (? )

Figyelt kérdés
Január másodikán találtam egy ebet a pályaudvaron, már órák óta ott rohangászott szerencsétlen, megsajnáltam, hazahoztam. Direkt néztem a forgalmas helyeket, hogy nem keresik-e, akkor visszaadtam volna, de nem, senki nem kereste. Viszont most mesélte egy kutyás ismerősöm, hogy lehet, hogy őt látta plakáton. Nekem annyira szívemhez nőtt az eb, hogy el sem tudnám képzelni nélküle az életem. Semmiképpen nem akarom visszaadni, főleg, hogy 3 hónap után keresik csak.
2012. ápr. 15. 22:23
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
lehet eddig is keresték csak nem láttátok... sajnálom de ő nem a te kutyád hanem az övék, gondolj arra ha most elveszne és keresnéd mindenhol akkor te mit éreznél ha soha nem találnád meg
2012. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy Te/Ti három hónap után vettétek észre, közel sem biztos, hogy most kezdték el keresni. Sőt... Annak mi értelme lenne? Oké ha olyan a kutya, hogy többször elment egy-egy hétre,de majd vissza jön és nem aggódtak. De akkor sem három hónap!

Rengeteg oka lehet annak, hogy eddig Te nem láttad, hogy keresik. Plakátokat letépkedi (némelyik normálatlan), lefújhatja a szél stb.

Egyébként gondolj bele, hogy Neked fordított esetben hogy esne. Eltűnt a kutyád, mindenhol keresed már három hónapja. Szinte már nem is reménykedsz, na de még is azért... Erre jön egy telefonhívás, meg van a kutyád, de nem adják vissza... Mit tennél?

2012. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
lehet eddig is keresték... neked hogy esne ha most elveszne és égen földön keresnéd és nem adnák vissza?
2012. ápr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Nem keresték, kis város, az össz. forgalmas helye a piac, 2 pályaudvar és egy Tesco, ahol nap mint nap megfordulok, és nem volt kiplakátolva.
2012. ápr. 15. 22:41
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
De ha a tiéd lett volna, semmiképp nem akarnád másnál hagyni, ugye? Borzasztó érzés elveszíteni egy kutyát; inkább most add vissza, minthogy egy év múlva találkozzatok véletlenül, amikor már mindenkinek sokkal jobban fáj. Ezer és egy csodálatos kutya várja, hogy örökbefogadd, ő pedig már tartozik valakihez, ne szakítsd el tőle.
2012. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha be tudják bizonyítani, hogy az ő kutyájuk, és valóban keresték, akkor bármennyire is fájna, visszaadnám.
2012. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Ő már hozzám tartozik, én tanítottam meg mindenre, én vittem el őt kirándulásokra, kutyás helyekre, ahova csak lehet. Van róla oltási könyvem, jövő héten pedig bechippeztetem.
2012. ápr. 15. 22:43
 8/47 A kérdező kommentje:
Hogy tudják bebizonyítani? Csak chippel, ugye?
2012. ápr. 15. 22:43
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem add vissza nekik, szerintem neked se esne jól ha megtalálja valaki a kutyádat és nem adná vissza. Hallottam már olyanról hogy a kutya a gazdájától annyira elkóborolt hogy tőlük lévő 3. faluban találta meg egy ismerősük ami 15 km-re volt. Szerintem jobb lenne a lelkiismereted is ha vissza adod.
2012. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Fényképpel is bizonyíthatják és az állatorvosuk is tanuskodhat. Rendőrségi ügy lehet belőle és lopás.Add vissza.
2012. ápr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!