Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kiskutya kiközösíté...

Atti009 kérdése:

Mi lehet a kiskutya kiközösítésének oka?

Figyelt kérdés
Van egy 2-2 és fél hónap körüli 6 kiskutyából álló alom akik eddig remekül megvoltak együtt. A hatalmi harcok már pár hete elkezdődtek köztük és gyakran összekaptak de ettől függetlenül jól megvoltak, nem volt semmi gond. Ma viszont az egyik lány kiskutya nagyon sírt, mire odaértem csak annyit láttam, hogy az anyjuk nagyon morog rá és mozdulni sem engedi a sarokból, elhívtam onnan de mikor a kiskutya kijött egyből nekiment a testvéreinek, az anyjuk meg visszazavarta a sarokba, teljesen kiközösítették. Kihoztam a sarokból aztán próbáltam visszatenni a testvérei közé de egyből morogtak rá szóval inkább nem tettem. Most behoztam magamhoz de nem értem mi lehet az oka amiért így kiközösítették maguk közül. Megpróbáljam egyáltalán még visszatenni közéjük?

2012. ápr. 16. 13:45
 1/5 Catz ***** válasza:
100%

Neveli őt. Lehet, hogy olyat csinált, amiért épp megbüntették. Te beleszóltál, ezzel felülbíráltad a családját.


Tedd vissza, majd elintézik egymás között. Legalább tanul egy kis illemet :)

2012. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom most kellene elválasztani őket... Kérdezd meg mamakutyád tenyésztőjét, fog tudni segíteni.
2012. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
vidd vissza gyorsan. majd az anyja megoldja.
2012. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
12 hetesek a kölykök!!!
2012. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Falkában úgy szokás, hogy az agresszív egyedeket a falka kiközösítéssel bünteti. Én arra gondolok, hogy a kölyök valamiféle ilyesmi hibát véthetett, és az anyja meg a többiek így fegyelmezik. Vidd vissza, nem lesz semmi baja szerintem, ha majd "elgondolkozik" és megadja magát, akkor visszaengedik maguk közé.

Persze lehet hogy más áll a dolog hátterében, de én erre gondoltam. Valóban jó megoldás lenne felhívni a tenyésztőt, hogy mire gondol, és mit ajánl, mi legyen a teendő.

2012. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!