Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kennelből, mit tegyünk?

Szökik a kennelből, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Három hónapos keverék kutyusunkat-a másik kettővel együtt-éjszakára kennelbe zárjuk. A kicsi azonban nem szereti, folyton szökik, kimászik. Hiába próbáltunk bebiztosítani, mindig talál valahol egy helyet, ahol kibújhat. Az udvaron jól elvan, nyugodtan egyedül lehet hagyni, tehát nem hiszem hogy szeparációs stresszről van szó. Hogyan szeretessük meg vele a kennelt? Ha kijön, mérgesen vigyük vissza, vagy azt úgysem érti? (a másik két kutyus hamar megtanulta, hogy estére ott a helyük, velük nem volt gond)

2012. ápr. 16. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Tán féléves koráig nem kellett volna a kertbe kicseszni. Így lesznek az okos, értelmes kölyökkutyából a problémás és szocializálatlan vadállatok, tök jogosan.
2012. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

Kennel köré tegyél téglákat és belülre is tegyél.

Kutyaólra mászik rá és onnan ugrik ki?

2012. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Csináld azt hogy akár napközben is de állj be a kennelbe hívd, magadhoz és ha megy nagyon dicsérd meg, ha nem megy nem szabad leszidni. Utána szerintem lehetne azt hogy bent hagyod és ott állsz mellettem, ha nyugton marad ki engeded nagyon megdicséred, ha kiszökik akkor fogod érzelem mentes arccal vissza viszed, újra kezditek hogy ő bent te kint. És így tovább először egy perc majd 5 10 15 és minid nagyon dicsérd meg ha nem jön ki, aztán menj el onnan hagyd ott egy órára. Ez hosszú folyamat lesz de működni fog. Ha leszidod úgysem érti hogy miért, a pozitív megerősítésből többet tanul.
2012. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tanítottam meg a kutyának , hogy először is a kennelben soha semmi rossz dolog nem érte a kutyát, ott kapott enni , ott volt a fekhelye is stb.Sokáig nem is volt gondom , de egyszer csak elkezdett kiugrálni.Mikor már megelégeltem a dolgot becsuktam a kutyát, és kivártam a kezemben egy pohár vízzel hogy elkezdjen kimászni.Mikor kapaszkodott felfelé, kapott 1 pohár vizet a képébe azóta nem mászik ki, pedig nem magas a kennel fala így simán ki tudna ugrani.
2012. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálkozom tovább. Igen, felkapadzkodik és átugrik, ezért akarom leállítani, félek hogy megsérül. Az első válaszoló tippjét is köszönöm, tényleg okos dolog úgy lecseszni valakit, hogy nem tud semmit a körülményekről. És nem kell félni, az eddigi kutyáink is szocializált kezesbárányok lettek, miután vettük a fáradtságot és eljártunk kutyaoviba, suliba.
2012. ápr. 16. 18:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Most hétvégén már vele is megyünk oviba, és 500 km-t utaztunk érte a menhelyre. Úgyhogy meg lehet nyugodni, nincs itt szó kicsestésről...
2012. ápr. 16. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Lehetenek annk a kennelnek teteje, és akkor nem mászik ki, a kis spiderman:)))))
2012. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hainrichffy máté válasza:
Rakjatok a kennelre csirkehálót
2012. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked Cesar Millan . Hogyan neveljünk tökéletes kutyát? című könyvét, ott szobakennelről van szó de ezzel a módszerrel ezt is meg tudod oldani, és sok más jó infó is van benne ;)
2012. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!