Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadnál beteg, vagy...

Örökbefogadnál beteg, vagy öreg kutyát?

Figyelt kérdés
Örökbefogadnál olyan kutyát,akivel nagyon sokat kell törődni? Akár öreg,beteg,vagy bántalmazott kutyus?
2012. ápr. 16. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jelenleg nem. Nincsen rá annyi időm amennyit egy ilyn kutya igényelne.
2012. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
*ilyen
2012. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Decemberben már megtörtént,egy 11 éves collie hölgy személyében :) Másik fogadott kutyum bántalmazott.Ha elég ideje van rájuk az embernek,szerintem egy jóérzésű állatbarátnak,kutyaszerető embernek nem kérdéses.
2012. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
örökbefogadtam agyvérzés utáni 15éves kutyát. még 4 évig volt velem. Nem volt egyszerű eset, de nagyon szerettem
2012. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tele vagyok ilyenekkel, így most biztos nem, de egyébként meg az öregek a kedvenceim, az ősz kis pofijukkal. Van egy tizenévesem, meg egy ismeretlenkorú, görbe lábú kis öregem. Három bántalmazott, és kettő van, amelyik vagy jól dolgozza fel az ingereket, vagy soha nem bántották.
2012. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csodálatos lehet ilyen állatokkal az élet.Nekem két öreg kutyám van,de kicsi koruk óta velem vannak.Nagyon szeretem őket.Ha nem lennének kutyáim,biztos,hogy direkt ilyen öreg,beteg,bántalmazott kutyust hoznék a menhelyről.
2012. ápr. 16. 17:31
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem eddig csak mentett kutyáim voltak. Roti, akit a szökései miatt le akartak lőni, újfi keverék, akit agyon akart ütni a gazdája, mert időnként engedetlen volt, Németjuhász keverék, akit kidobtak a benzinkútnál, és egy vizsla kölyök, akit először befogadtak az utcáról, aztán mégsem kellett és fel akarták akasztani.

Mindegyikük hosszú éveket töltött velem, és mindet imádtam. Az újfi és a németjuhász a mai napig megvan.

Kimondottan öreg kutyát egyszer fogadtam be. A munkahelyem előtt csövezett, szó szerint jégcsapok lógtak róla, nem volt hajlandó fedezékbe menni. Hazavittem. Szerintem meghalt az idős gazdija, és az örökösök kidobták. Abból gondolom, hogy nagyon tudta, mi a jó. Felmászott a kanapéra, válogatott az ételben, makacs volt, és öntörvényű, és egy csomó olyan dolga volt, ami az idős emberek kutyáira jellemző. Nehéz volt vele, de nagyon belopta magát a szívembe. Pedig okozott problémát bőven. Valószínűleg sosem volt egyedül hagyva, mert ha elmentem otthonról, állt az ajtó előtt, és nem mozdult, amíg haza nem jöttem. Ugyanezt tette 40 fokban, de viharban is. Végül bennmaradhatott a házban, és bekapcsolva hagytam neki a rádiót, különben idegbeteg volt, mire hazaértem. 3 évig volt nálam, az öregség vitte el.

Hogy most befogadnék-e hasonlót? Valószínűleg igen. nem keresem rá a lehetőséget, de ahogy ismerem magam, mindig megtalál.

2012. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az én kutyáim is egyre aranyosabbak,ahogy öregszenek,hálistennek nem betegek.Az egyik 10,a másik 14 éves,csodálatos élőlények.Nem fegyelmezem őket,hadd szórakozzanak,az a jó,ha boldogok.De amúgy nem rosszalkodnak,csak kicsit:)
2012. ápr. 16. 17:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Egyrészt a meglévő kutyám aktív fiatal, csak zavarná az öreg, beteg kutyát. Másrészt én is inkább aktívabb kutyát szeretnék, akivel lehet sportolni, játszani, nem abból áll a séta, hogy körbetotyogjuk a háztömböt. Persze tudom, hogy az enyém is megöregszik egyszer és akkor is ugyanúgy fogom szeretni, de kifejezetten öreg, beteg kutyára nem vágyom. Mondjuk a betegnél is kérdés, hogy milyen betegsége van. Pl. a félszemű vagy háromlábú nem akadály, ők még teljes életet élhetnek. Bántalmazottat viszont, ha van esély arra, hogy normális kutyaéletet éljen később, akkor nagyon szívesen befogadnék. Vagy olyat, aki más dolog miatt esélytelen, pl. fekete, vagy nagyon nagy a mozgásigénye (akkor főleg).
2012. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha lenne időm, és nem lenne már 2 mentett, problémás kutyám igen. Nagyon kevés olyan kutya van, aki nem szimpi.
2012. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!