Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes ivartalanítani?

Mikor érdemes ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Van egy körülbelül 5 hónapos amstaff szuka kutyusom, és nem szeretném ha a fiú németjuhászunk megkörnyékezné a későbbiekben, ezért ivartalanítani szeretném.

2012. ápr. 16. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
akár most is... egyre többen esküsznek az ivarérés előtti ivartalanításra a németeknél és Amerikában ez a leggyakoribb
2012. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már holnap viheted,ne várd meg az első tüzelést felesleges!!
2012. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fél évesen!
2012. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb, ha megvárom és megpróbálom elkülöníteni a két kutyát egymástól .. vagy ha nem várom meg.

Nem szeretném, ha mondjuk hormonzavarai lennének, vagy ilyesmi. (Mivel még fejlődik.. nem tudom mi lenne a helyes döntés, de nem akarok várni a kiskutyákig.)

2012. ápr. 16. 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
olvasd el ezt a cikket ebben vannak érdekes dolgok: [link]
2012. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! : )
2012. ápr. 16. 20:38
 7/13 anonim ***** válasza:
nem baj az ha fejlődik nem lesz semmi baja. Magyarország van csak ilyen téren eltájolva,és lemaradva amerikában pl már 3 hónapos korban is ivartalanítanak és semmi baja nem lesz a kutyának!! Nem lenne úgy álterhes se a kutyád,emlőrák kockázata is nagy mértékben csökkenne!
2012. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már csak az az egy kérdésem lenne hozzátok, hogy Hódmezővásárhelyen vagy a környékén tudnátok-e egy megbízható dokit mondani, aki megcsinálja a műtétet?


(Nem kell hogy olcsó legyen, csak jó munkát végezzen és ne kelljen aggódnom a kis drágám miatt hogy baja esik .. az ő egészsége a legfontosabb!)

2012. ápr. 16. 20:45
 9/13 anonim ***** válasza:
ezt soha nem értettem, hogy miért kell megvárni a 1,5 éves kort.. még nem hallottam sehol, hogy bármi baja lett volna a kutyának a korai ivartalanítás miatt. Nekem is mindenki mondta, hogy várjak még(még az akkori állatorvosom is!)kell még neki az az idő a hormonok miatt, és amikor visszakérdeztem, hogy mi baja lesz pontosan, nem tudtak válaszolni. úgyhogy örülök, hogy az ivartalanítás mellett döntöttél, csak jót teszel a kutyáddal! :)
2012. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl szerencsés túl korán ivartalanítani, mert nyurgább, magasabb lesz a kutya, mint eredetileg lenne és ez pl amstaffnál nem túl kívánatos. Egészségügyi gondjai nem fognak belőle származni. Én ha a saját kutyámról lenne szó a 8 hónapos kort megvárnám.
2012. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!