Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveléssel kapcsolatban...

Neveléssel kapcsolatban tudnátok segíteni? Vagy az ellen nevelték amire én tanítom? Mert ha lent bepisil egy ejnye Fifit sem mondanak neki csak feltörlik. Kutyaoviba mit vigyek első alkalomra?

Figyelt kérdés
Van egy 4 és fél hónapos yorkink. Amikor elhoztuk elkezdtük tanítani.Minden jól ment, viszont az utóbbi kb 2 hétben valamiért nem hallgat ránk. Eddig úgy evett amikor megengedtem neki, most ugat rám ha nem kapja meg rögtön . Próbáltam megvárni hogy lenyugodjon és utána megkapja de nem nyugodott meg. Nem kapott este semmit. A másik. eddig ha pisilnie kellett és nem tudott kimenni a pelenkára végezte. 3 napja viszont pisil mindenhova.Ha kivisszük ott nem akar. A behívásra meg egyáltalán nem hallgat. Eddig max 2. szóra jött. Én arra tippelek, bár lehet hülyeség hogy kb azóta csinálja mióta nem pórázon van sétáltatva, hanem ki van engedve és úgy futunk, mert a telek hossza kb 200 m (Duna parti ). De millió dolog vonja el a figyelmét (lovaink, vadkacsák, másik kutya...
2012. ápr. 17. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Ő még nagyon kölyök, aki most ismerkedik mindennel. Neki most minden új, és azt hiszi övé a világ:) Ha idáig is következetes volt, és voltak szabályok, akkor továbbra is tartsd be. A kutyák nem hülyék (a terrierek meg főleg nem, csak makacsok) rá fog jönni, hogy mit kell tennie. Meg kell tanulnia, hogy mi az, amit nem csinálhat, és mi az, amiért dicséret jár.

Sajnos az időjárás most nagyon nem kedvez a sétáknak, valószínűleg ő sem díjazza, hogy hideg, szeles idő van.


A kutyaovi egy nagyon hasznos dolog, nagyon sokat fog segíteni, pláne, ha utána mentek kutyaiskolába is:)

Amit vinni kell: nyakörv, vagy hám, póráz (lehetőleg nem felxi) oltási könyv, kakiszedő zacsi, néhány apró jutalomfalat (kis sajt, kis sonka) ami lehetőleg olyan apró legyen, hogy egy falattal bekapja, és ne kelljen rajta nyammogni. És mindenképp legyen rajta kullancs ellen valamilyen készítmény!

2012. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most is van rajta kullancs elleni készítmény mégis reggel találtunk benne egyet. Duna parti a ház és kis erdő van a telek végén. Utóbbi 2 hétben már a másodikat szedjük ki belőle. Az itt javasolt készítményt vettem neki.
2012. ápr. 17. 09:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit használtok?
2012. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem Héry a neve. Kölyök kutyáknak is alkalmazható. Itt ajánlották. Webkutyáról rendeltem. Kb 2 hete csepegtettük rá,de azóta már 2 kullancsa volt.
2012. ápr. 17. 10:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Vegyek helyette Biospotixet vagy mit ajánlanátok?
2012. ápr. 17. 10:01
 6/9 anonim ***** válasza:

A biospotix-et itt mindeki lehúzta, nekem bevált.


Igazából nem mindegyik csepp jó mindegyik kutyának. Van aki esküszik a frontline kombora, másnak nem működik. Ki kell tapasztalni.

2012. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát a Héry nekünk biztos nem jó. Megpróbálom a másikat, hátha az beválik. Köszi.
2012. ápr. 17. 11:55
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem te sem értesz a kutyaneveléshez egyáltalán...kezd ott, hogy beszerzel egy-két szakkönyvet és sürgősen elkezded következetesn nevelni és szocializálni az ebet-négy hónaposan már képes szabálozni az ürítését a kutya-ez már nem szobatisztasági probléma-pelenka meg felejtős ilyen idős kutyánál, csak összezavarja!
2012. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Olyannyira nem értek hozzá hogy van 3 másik akivel semmi probléma. Hiába nevelem ha a másik 4 ember nem azt csinálja amit mondok.A kérdés sem az volt hogy értek e a kutyákhoz kedves 50 %. Nem leszólni kell az embert hanem tanácsot adni. Nem lehet itt kérdezni semmit mert mindig jönnek az okoskodók. 50 %-al. vicc
2012. ápr. 18. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!