Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik havanese kutyájuk szőrét hosszúra hagyják nőni?

Figyelt kérdés

Nekem is havanesem van, de én nem bírtam már a szőrével akkor sem, amikor még nem volt vészesen hosszú, mert gyakorlatilag minden séta után fésültem, de így is beleragadt minden és gubancos is lett.


Eddig ez volt a leghosszabb: [link]


Igaz még kölyök és szeretném majd hosszabbra hagyni a szőrét később, de még nem is találkoztam hosszú szőrű havanesevel. Van valami trükkje, hogy szép legyen és ne gubancolódjon annyira? A szeménél hogy igazítjátok el a szőrt, hogy kilásson? Nyáron nincs melege?


Ha még képeket is tudnátok mutatni azt megköszönném!:)


2012. ápr. 17. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
cuki a kutyusod... nekünk is havaneseink vannak, de apa nem tűri a hosszú szőrt, úgyhogy ilyen kis rövidszőrűek szegények. képem nincs, bocsi. ha hosszúra hagyod, naponta fésüld, szerintem. és mosni is gyakrabban kell majd. nyáron pedig szerintem vágasd le a hosszú szőrt. nagyon bele tud melegedni szegény kutya. a mieink is, ha nem egycentis a szőrük, nyaranta bele akarnak dögleni a hőségbe.
2012. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 VBeata81 ***** válasza:

Szia. Az én kutyám félhosszú szőrben van. Jelenleg ilyen:

[link]

De volt már teljesen rövid, és nagyon hosszú is:

[link]

Ugyanaz a kutya, csak a színe halványodott, ahogy felnőtt. Szerintem a félhosszú a legjobb, még kezelhető, a kutya pedig szép.

2012. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)


Kedves 2. válaszoló, tudnál pár tanácsot adni? Vagy legalább tudnál válaszolni a fent említett kérdésekre? Nagyon örülnék!:)

2012. ápr. 17. 18:18
 4/17 anonim ***** válasza:

én azt ajánlom vegyél hozzá egy ilyen fésűt,ezzel minden vackot ki tudsz szedni a szőréből,csómótól elkezdve ágtól mindenig:

[link]


ez a spray még segít is a bontásban:

[link]


ezzel naponta átfésülöd ki tudsz szedni minden gubancot belőle! Szeménél fel szokták tűzni a szőrt ha belelógna,vagy kozmetikus megcsinálja neked,de kis gyakorlással otthon is tudsz neki szép szemöldököt csinálni! De azt a fésűt mindenképp szerezd be nagyon szeretek vele dolgozni!

Szerintem gyönyörűek amúgy hosszú szőrrel! Jah és száraz sampon se árt neki!

2012. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Jól látom, hogy ezt filcbontó fésűnek hívják? Csak hogy tudjam hogy keressem!:) Ilyenjeim még nincsenek, akkor beszerzem őket!:) Köszönöm szépen még egyszer!
2012. ápr. 17. 18:33
 6/17 anonim ***** válasza:
igen ne hari nem írtam oda,filcbontó fésű és filcbontó permet:)
2012. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezeket találtam, de elég nagy az árkülönbség. Mégis miben különböznek ennyire?


Olcsóbb: [link]


Drágább: [link]


Csak egy méret van belőle, vagy több?

2012. ápr. 17. 18:48
 8/17 anonim ***** válasza:
hát mi kozmetikában olyannal dolgozunk mint a vaterás kb:) Szerintem jobb strapabírobb lehet az, kicsit jobban megéri mert tudod azért téped vele a szőrt,nem lenne szerencsés ha kicsorbulna feje! Én a vaterásat venném!
2012. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az a kettő ugyan az, mind a kettő trixi....


Én inkább ezt ajánlom: [link]

2012. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A Vaterástól kérdeztem a méretét illetően és azt írta, hogy havanese kutyáknak ezt ajánlja: [link]
2012. ápr. 17. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!