Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya?

Melyik fajta kutya?

Figyelt kérdés

- Első kutyának

- Benti kutyának, de ha úgy hozza az élet lehetne kinti benti

- Családszerető, gyerekekkel, más állatokkal nem árt ha kijön, ne egygazdás, vendégekkel barátságos

- Közepes méretű

- Nem extra mozgásigényű, napi 1-1,5 óra intenzív mozgás, tanulás

- legyen bújós, aki odafekszik hozzánk simire, tv-zni

- A szőre nem hullós annyira, illetve a szőrtípusának megfelelő ápolással ez minimalizálható (gondolok itt a trimmelésre pl)

- Ne legyen rövid szőrű, de nagyon hosszú sem, kozmetikáztatás nem gond, de nem akarom naponta 2 órát fésülgetni

- Egészséges típus legyen, ne legyen 450 féle genetikusan örökölhető betegsége

- Legyen csendesebb fajta

- könnyebben behívható, tehát ne vadászkutya, amikről azt olvastam, hogy felvesz egy nyomot és nem lehet elterelni a figyelmét róla, hiába tanították

- ne legyen ritka fajta, úgy értem, legyen több kennel is az országban, hogy tudjak választani, érdeklődni, megtalálni mindenben a legkedvezőbb kiskutyát

- mindenképp fajtatisztát szeretnék, lehet belekóstolnék vele a kiállítások világába is


2012. ápr. 17. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked egy igazi ízig-vérig kis keverék kutya való. Nagyon szépet, és különlegeset lehet találni menhelyen
2012. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem neked a spánielek a legjobbak ők minden kritériumodnak megfelel úgynézem. Több féle típusa is van pl cavalier vagy cocker

[link]


itt össze vannak szedve a magyar tenyésztők honlapjai!

Véleményed?

2012. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

hát ezek alapján a beagle kutyát ajánlottam volna,de az nem felel meg annak a két kritériumnak, hogy rövid szőrű ne legyen és, hogy ne legyen vadászkutya. De mondjuk a beagle egy elég buta fajta.

Amúgy nem olyanok a vadászkutyák sem, csak akiket arra neveltek éveken keresztül, vagy akiket nem tudtak megnevelni és erre fogják.


Fajták amiket ajánlok:

-Cocker spániel

-Törpe/Közép uszkár (ugyan azt írják, hogy sokat kell a szőrével törődni de vágás kérdése milyen rövidre akarjuk)

-Schnauzer

-Welsh terrier(talán)



A menhelyi kutyákkal az a baj, hogy fogalmad nincsen, milyenek az örökölt tulajdonságai.

2012. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Collie?

Nem olyan szörnyű a szőrét ápolni, mint amilyennek elsőre tűnik. :)

2012. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A spánielek aranyosak, de attól félek túlságosan hiperaktívak. Most ki tudnám elégíteni a mozgásigényét, de nem merek olyan aktív kutyát vállalni, mert ki tudja mi lesz 5 év múlva. Inkább nyugisabbat szeretnék.

A collie tetszik. Kicsit nagyobb, mint amire gondoltam, de ez nem baj. De kicsit elrettentő az a sok szőr. :) Utána olvasok azért. :)

Más ötlet?

2012. ápr. 17. 22:13
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

[link]


ez az angol cocker spánielről írták!

2012. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Sheltie?
2012. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NKTL125 ***** válasza:
51%

Nekünk Cavalierünk van, most 16 hetes.

Nagyon aranyos, ha elmegyünk/elmegyek otthonról, jól elvan egyadül, nincs hangja, elfoglalja magát.

Esténként van nagyobb mozgásigénye, érte ezt a póráz nélküli szaladgáláson.

Könnyen tanul, bár sétánál konok kicsit.

A szőrét 2-3 naponta szoktam fésülni, ez kb. 5 perc.

Nem rombolós típus, viszont játszani nagyon szeret.

Sajnos az egyik szemére nem lát, de ez nem gátolja semmiben.

Idegen kutyákkal nagyon barátságos, nem fél tőlük, minden érdekli.Az emberekkel ugyanilyen.

Én szívből ajánlom, nekem ő az első saját kutyám, a szüleimnél volt több is.

Ha lefekszünk aludni, 5-10 perc múlva ő is lefekszik, tudja, h olyankor pihi van.

Következetesen kell nevelni, mert úgy veszem észre, h könnyen el lehet kapatni.

Ő Drazsé:

[link]

[link]

2012. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
egyem meg,de gyönyörűű *.*
2012. ápr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NKTL125 ***** válasza:
51%

[link]

így alszik:-))))

2012. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!