Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi esetben kik, és...

Az alábbi esetben kik, és hogyan járnak el?

Figyelt kérdés

Őrködök egy telephelyen, amit kutyával kell őrizni. A kutyát anno a sintér telepről hoztuk el, a főnököm megbízásából. Főnököm fizette ki a kutyát, és a havi költségeit is Ő állja. De mivel a sintér telepen kérik a lakcím kártyát, személyit, így az én nevemre írtuk a szerződést, oltásit chipet.

Mi van akkor, ha bármilyen oknál fogva eljövök a cégtől, de a kutyát nem akarom otthagyni? Mi van akkor ha mennék érte, és nem engedik, hogy elvigyem? Milyen hatóság jár el ebben az esetben?



2012. ápr. 17. 23:41
 1/6 Lénike válasza:

Ha el akarod vinni vagy rá veszed a főnöködet hogy oda adja ha nem akkor rendőrségre hogy nem kapod vissza a kutyádat! A rendőrök úgyis elveszik! Szóval először próbáld vele megbeszélni! Vagy adjál neki másik állatot!

:) De drukkolok h sikerüljön:)

2012. ápr. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Másik kutyát nem szeretnék odavinni, mert ha nincsen aki figyeljen a kutya tartására, akkor bizony gondok vannak. (etetés, takarítás stb.) Eddig én tudtam rá figyelni,de ha elmegyek akkor nem.

Amúgy köszi a választ, akkor nyugodtan hívhatok rrendőrt

2012. ápr. 18. 06:39
 3/6 A kérdező kommentje:
ha arra kerülne sor. :-)
2012. ápr. 18. 06:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel az oltási és a chip a Te neveden van, így hivatalosan a kutya a tied.

Gondolod megéri a cégnek 'utánad menni', ha elhozod? Vagy megpróbálja visszaszerezni? Szerintem nem valószínű, de Te tudod, hogy milyen a viszonyod a főnököddel.

2012. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendőrség. Ha nem akarják odaadni az lopásnak minősül.
2012. ápr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Én úgy gondolom, hogy ezen nincs mit megbeszélni a főnökömmel, max közlöm vele, hogy a kutyát elviszem. Igaz kitelik tőle, hogy amikor mennék a kutyáért eltüntetné, átcserélné egy másik telepen levő kutyára. Szal lehet nem is közlöm a szándékom.

Amúgy nem vesztem össze a főnökömmel, csak a s.gg nyalója el akar távolítani, és meg is tudja tenni. Napok kérdése...

2012. ápr. 18. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!