Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pórázra?

Hogyan szoktassam pórázra?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kutyáját lehet, hogy befogadom. A gond csak az hogy a kutyus 3 éves és kerti, ráadásul sosem volt sétáltatva. Nyakörv se volt rajta. Hogyan szoktassam hozzá a nyakörvhöz és a pórázhoz, valamint hogy tanítsam meg sétálni?

2012. ápr. 18. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Ha sétálás közben elmegy mellőled, visszahúzod. (Persze nem rántod, csak óvatosan!) Ha melletted megy, úgy hogy nem te tartod ott, dicsérd meg. Amikor én szoktattam pórázhoz nagymamám kutyáját (előtte nagyon félt a nyakörvtől/póráztól) sétálás közben, ha ügyes volt, mindig lehajoltam és megsimogattam. Ha rá akartam tenni a nyakörvet, akkor először megmutattam neki. Amikor meglátta mindig nagyon megijedt. Gondolom előtte volt valami rossz élménye az ilyenekkel (menhelyről hozott kutya). Amikor megijedt arrébb tettem a pórázt és simogattam. Volt olyan is, hogy 'figyelemeltereléssel' próbálkoztam. Ilyenkor simogattam a nyakát fejét, vakartam a fülét. És akkor leginkább erre figyelt. Aztán lassan, hogy ne vegye észre rátettem a nyakörvet és a pórázt. Aztán amiikor rájött, hogy 'átvertem' nem akart mindenáron szabadulni. Egy kicsit félt, de néhány próbálkozás után javult. Azóta már simán rá lehet rakni. Remélem tudtam egy kicsit segíteni. Sok sikert a kutyázáshoz! :)
2012. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
elöször kedves hangon hívd oda magadhoz,szagoltasd meg vele a pórázt,rakd rá.és kezdjetek el néhány kört csinálni elöször csak az udvarban !! CSAK FOKOZATOSAN!!
2013. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!