Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az ivartalan...

Mi a véleményetek az ivartalanításról? (lány kutyusnál)

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos bolognesem van, elég pici termetűre sikeredett, mondták h nem ajánlanák neki a szülést, mert nehéz hozzá való fiút találni, meg amúgy se szeretném h legyenek kölykök. Társasházban lakunk, tehát szobakutya, velem alszik. Mennyire kockázatos beavatkozás az ivartalanítás? Érdemes lenne megcsináltatnom?
2012. ápr. 18. 22:17
 1/8 VBeata81 ***** válasza:
100%
Az én kutyám kan, de hajlok az ivartalanításra. Viszont ha szuka lenne, tuti megcsináltatnám, nem szeretném, hogy a fél lakótelep kutyanépessége a nyomában járjon, mikor tüzel. Azonkívül súlyos betegségeket, és az álvemhesságet is meg lehet előzni vele. Kérdezd meg az állatorvosod véleményét, és olvass utána.
2012. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
sokkalnagyob a kockázata betegségnek ha nem ivartalanítassz, mint annak, hogy az ivartalanításnál bármi történik. Ivartalaníttass, ha lehet még az elsőtüzelés előtt,akkor kizárod az emlőrák esélyét is.
2012. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ivartalaníttattuk a szuka kutyusunkat. Így tudunk rendesen sétálni menni vele, és nem kell attól félni hogy beszökdösnek idegen kankutyák - vidéken lakunk.

És az első kettő válaszolónak is teljesen igaza van a betegség megelőzéssel kapcsolatban.

Szerintem te is kutya is jól jár az ivartalanítással.

2012. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdemes, nekem is kistestű szukáim vannak, mind ivartalanított, és nem csak a felesleges szaporulat miatt, meg a kockázatos fedeztetés/ellés miatt, hanem mert sok betegséget megelőz, és az élet is kellemesebb mindenki számára (tüzeléskor az összes kóbor/önsétáltató kan a ház előtt táborozik, nem lehet normálisan sétálni, a szuka ingerült stbstb)
2012. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én szukám is ivartalanított. Semmit sem változott, semmivel sem kevésbé vidám és bohóc, nincs vizeletcsöpögés és nem is hízott meg, viszont soha többé nem kell aggódni tüzeléskor, plusz lakáskutyánál nagy előny, hogy nem vérezne össze mindent. A műtét utáni 1 hét macerás kicsit, de megéri neked is és neki is.
2012. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az állatorvos is ezt mondta, szóval akkor megcsináltatom még az első tüzelés előtt :) köszi a válaszokat
2012. ápr. 18. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is kistestű szuka kutyám van, ivartalanított. Semmi gond nem volt a műtétnél, 1 hét múlva már nem is emlékeztünk rá:)
2012. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ivartalanítás-párti vagyok, ha nem 'tenyészkutyusról' van szó. (Én ebben az esetben is ivartalaníttatok 'nyugdíjazás' után.)

Én meg szoktam várni az első tüzelést, de a Te döntésed, hogy mikor csináltatod meg. Valóban igaz, hogy minél hamarabb, annál kisebb az esélye a betegségeknek.

Minden műtétnek vannak kockázatai. Nem mondom, hogy 100%, hogy semmi baj nem lesz, de nem jellemzőek komplikációk egy ilyen rutinbeavatkozásnál, mint az ivartalanítás.

2012. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!