Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyánknak?

Mi lehet a baja a kutyánknak?

Figyelt kérdés

A tünetei étvágytalanság, hasi görcsök, talán láz (mintha a hideg rázná, csillogó szem, száraz nózi (bár ez utóbbiról azt hallottam, nem mérvadó)), bágyadtság.

Az állatorvos annyit mondott adjunk neki Bolus Adstringet, h kitisztítsa a beleit. De sztem egy gyomorrontásnál komolyabb baja lehet. Ötletek?



2012. ápr. 19. 07:28
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Másik állatorvos, SÜRGŐSEN!
2012. ápr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Másik állatorvos szerintem is. Én is elvittem a kutyámat a kerületi állatorvoshoz, az rálegyintett ahelyett hogy jobban megnéztük volna. Estére már nem csak köhögött a kutyánk hanem lázas is volt :( A másik állatdoki megnézte és nem értette hogy hogy nem lehetett látni a bajt. Szerencsére már jól van :)
2012. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos én vagyok túlparázós, de annyi babéziás kutyával találkoztam az elmúlt hetekben...mindenképp csináltatnék gyorsan egy vérvételt, az eredmény megvan 1-2 óra alatt. Ha nem babézia, akkot lehet, hogy tényleg "csak" valami vírus.

De én is arra szavazok, hogy másik dokihoz menjetek. Hol laktok?

2012. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szertintem is babézia.
2012. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Én is babéziára voksolok.
2012. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

és milyen vizsgálatok alapján mondta ezt az orvos? volt vérkép, vizelet, bél röntgen és ultrahang?

Mert ha csak ránézett, akkor rohanás egy másik orvoshoz, aki ért is a kutyához.

2012. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szacsiga ***** válasza:
100%

Azért hasgörcsből, esetleg lázból nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, ezer oka lehet: összeevett valami romlottat, bélhurut, lenyelt valamit stb.


Egy alaposabb kivizsgálás erősen ajánlott.

2012. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, de igen, az étvágytalanságból és a bágyadtságból igenis a babéziára kell gondolni! Az én kutyámnak is volt nemrég vírusos bélgyulladása, de ő akkor is evett pár falatot.

Persze lehet várni, de ha tényleg babézia, akkor a kutyának max. 1-2 napja van hátra.

2012. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a babéziára gondolok, egyszer az én kutyusom is elkapta egy fertőzött kullancstól, és mi sem számítottunk arra, hogy nagyobb baja lehet, minthogy összeevett valamit, mert nem nagyon produkálta a tüneteket, mert egy westie-ről van szó és úgy lettek kitenyésztve, hogy a fájdalom küszöbük az égben legyen, de 6!!! nap múlva mikor már nagyon nyilvánvalóvá vált, hogy nagyon nincs valami rendben elvittük a dokihoz, és beadta az ellenanyagot, mondta, hogy ne nagyon számítsunk rá, hogy megéri a reggelt. Nagy szenvedés volt az az éjszaka, de csodák csodájára túlélte! Ez a tanulság, hogy a babézia nagyon veszélyes. Jobb félni mint megijedni. De van egy trükk, amit a mi dokink mondott nekem, hogy hogy lehet kb 80%-ra megbizonyosodni, hogy babézia vagy nem. Amikor pisil, tegyél oda egy papírzsepit, de ne amikor már a földön landol a vizelet, mert akkor már összekoszolódik a földtől, és ha átlátszó vagy normális sárga színű a vizelet, akk valószínűleg nem az. de ha barnás színű, sötét akk jobb elmenni az orvoshoz sürgősen. (ajánlott teljeen fehér színű papírzsepivel migpróbálni, ami nem torzít a színén)
2012. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

az is tünetnek számít, h hol jobban van, azaz ugrál meg mintha semmi baja se lenne, de valamikor meg az óljától a fűig nem tud elmenni - kb 1 méter - elvégezni a dolgát?


Am az orvos pont egy ilyen jó pillanatában látta, mert kijött, és az alapján mondta, h semmi komoly baja. Ekkor kérdezett a bolha nyakörvről, meg pont előtte jött rá a kutyára a pisilhetnék, azt is megszakértőzte, de azt mondta az is normális színű, sőt mikor este 1x rosszabbul volt, a teraszra tudott csak vizelni, az is normális színű volt. Alapból a járása sem bizonytalan, nem szédeleg, a szemei is szép fehérek.


Most per pillanat, 13:50 kor is jól van eszik meg nedves az orra, futkározik, megugatja az embereket, de 2-3 napja váltakozik ez.


Mennyire sanszos ez a Babézia dolog?

2012. ápr. 19. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!