Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol láthatok, vagy találkozhat...

Hol láthatok, vagy találkozhatok golden retriever kutyusokkal?

Figyelt kérdés

Most panelban lakunk, ráadásul albérletben, úgyhogy ide csak egy kistestű kutyát hozhattunk, szóval egy havanese kutyám lett, akit imádok és aki által beletanulhatok a kutyatartásba.


Viszont ha egyszer sikerül eljutnunk oda, hogy kertes házunk legyen, akkor nagyon szeretnék egy golden retriever kutyust! Sajnos eddig csak képeken és futólag láttam ilyen kutyát, de szeretnék találkozni néhánnyal, ha ez lehetséges és elbeszélgetni a gazdival, esetleg tenyésztővel a kutya természetéről és, hogy egyáltalán milyen tapasztalatok vannak ezzel a fajtával kapcsolatban.


Vannak olyan összejövetelek, kiállítások vagy más szituációk, ahol találkozhatok és ismerkedhetek a fajtával? Még biztos lesz 10 év mire eljutunk oda, hogy kertes házba tudjunk költözni, de addig összespórolom rá a pénzt és szeretnék felkészülni a lehető legjobban a fogadására.:)


Esetleg, ha megírnátok, hogy melyik a legjobb golden retriever tenyészet és mennyibe kerül kb. egy ilyen kutyus, akkor azt is megköszönném!:)


2012. ápr. 19. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
elmehetsz kiállításra, de ha a kutyáddal elmentek egy kutyasuliba (gondolom neki se ártana) akkor ottmindíg van pár goldie.
2012. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a jóindulatodat, járunk kutyaoviba és semmi probléma a kutyámmal... Egyébként egy golden sem volt még az órákon.
2012. ápr. 19. 09:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig abból rengeteg van... én naponta legalább 3-4 goldennel találkozok! Nekem labradorom van. De vannak retrieveres fórumok is, ott is olvasgathatsz!
2012. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szacsiga ***** válasza:
100%

Szia! Nekem van egy 3 éves goldim :) kérdezz nyugodtan! Csak ajánlani tudom amúgy, a világ legnyugisabb kutyája, okos, kedves, imádja a gyerekeket és a felnőtteket. Az enyém nagyon falánk, és elég lusta. Kutya sulit nem szabad kihagyni, mert minél okosabb, annál találékonyabb a rosszalkodásban. Gazdi függő, kertbe kizárva magányosan nem érzi jól magát. Sok szőrt kell utána eltakarítani. Imádja a vizet. Macskáinkkal is szeretik egymást :)


A retriever fajtamentők honlapján lehet nézni örökbefogadhatóakat is, továbbá szerveznek félévente találkozót, ami nagyon szórakoztató és sok goldi is elmegy (mi is :) és lehet őket simizni.


Arra külön felhívom a figyelmed, hogy nagyon olcsó, törzskönyv nélküli kutya vásárlását nem ajánlom, mert sok a szaporító, akik közeli "rokonokat" pároztatnak egymással és ilyenesetben az amúgyis diszpláziára hajlamos fajta betegsége valószínűbb, plusz az ilyeneknél a szembetegség és a súlyos allergia is gyakori.

2012. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szacsiga ***** válasza:
100%

[link]


itt az örökbefogadható labradorok és goldenek láthatóak :)

2012. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van kettő nagyon jó kis fórum , ahol goldis gazdik beszélgetnek és mind a kettőnél van 1-1 tenyésztő akik mindenben tudnak segíteni. Ha érdekel küldök linket privátban. Most 120e a legolcsóbb átlag 150e-180e Ft.
2012. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden szeptemberben van zalaegerszeg mellett retriever találkozó. Na, ott vn golden bőven.
2012. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!