Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után fogadtatok a...

Mennyi idő után fogadtatok a családotokba új kutyát?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok, hogy azok akik elveszítettek kutyust, mennyi idő után hoztak új kutyát a családba? Nemrég vesztettük el szeretetett kutyánkat, és olyan hatalmas az űr, hogy gondolkodunk egy új kutyuson. Egyszerűen nem tudjuk elképzelni az életünket állat (kutya) nélkül. Ti is így voltatok vele?

2012. ápr. 19. 09:56
1 2
 1/13 LadyLoss ***** válasza:
100%

Mikor az én kutyám elpusztult, 1 hétre rá, mikor mentem vásárolni, elém ült az úton egy pici kölyök kutya, egy építési telekről kiszaladva, több társával együtt. Elmentem bevásárolni és hazafelé még mindig ott volt. Fogtam és vittem is haza.

(egy ott dolgozó engedélyével persze)

2012. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Mivelén egy kutyát soha nem tartokésnem tartottam (szerintem nekik is kellegy társ, akinek voltmár több kutyája és egy is az tudja akülönbséget) tehát mivelmindíg több van,így nem olyan szörnyű az átmenet. Ha idős egy kutyámakkor általában még életében elhozom a kicsit.Most 4 kutyám van,nálam ez a limit
2012. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amikor elment a szeretett kutyám borzasztóan sajnáltam, de rá kb 3-4 nap után beszéltem néhány ismerőssel és már jött is ide az új kutyusunk. A barátnőm nagyon megörült neki és rengeteget foglalkozunk vele már 2 éve megvan 3 éves a kutyus 1 évesen fogadtuk be hozzánk egy idős asszonyé volt a kutyus de sajnos a néni olyan beteg volt hogy kórházban kellett már lennie így a családja nekünk adta a kutyusát mert ők nem tudtak volna róla gondoskodni. Egyébként egy nőstény spánielről van szó hihetetlenül szót fogadó lett nagyon hálás és okos is. Mellesleg nagyon jó házőrző sokan félnek tőle pedig nem bánt senkit.
2012. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mikor meghalt a kutyánk rá kb 4 évvel hoztam a házhoz új kutyust. Szerintem az egy-két nap kevés, bár én kissé érzékenyebb vagyok, de elég sokáig "gyászoltam".
2012. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mi rotink 2009 szept. 9-én hunyt el...2009 júniusában hoztunk egy 8 hetes kölyköt,hogy még a roti megtudja tanítani néhány fortélyra.
2012. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem 5 év kellett a gondolathoz, és plusz fél év a "beszerzéshez"....
2012. ápr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
amikor az én kutyám feldobta a talpát ott volt a másik kutyám ;)
2012. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

2009. január 23-án kellett elaltatni az öreg, majdnem 15 éves kutyámat, hirtelen, 1 hét alatt lett beteg és ment el...csak az utolsó 1,5 évében volt az "enyém", bár kölyökkora óta jártam sétáltatni, nevelni, kirándulni...

Utána azonnal kutyakereső projektbe kezdtem...feb.12-én hoztam ki menhelyről-gyepiről valszeg altatás elől Argost, az akkor 9 hónapos roti-nj keverék kant...azóta se bántam meg!!

Ha tehettem volna, már Dasty életében jött volna a következő kutya...de a körülmények...Argos mellé kb. 2 éven belül szeretnék egy társat :)

2012. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2008-ban vesztettem el életem kutyáját. Akkor sem az egyetlen kutya volt a családban. Még hárman maradtak, de egy hatalmas űr tátongott. Imádtam a másik három kutyát, és utána is rendszeresen foglalkoztam velük, de nem olyan volt a kapcsolatom velük.

Akkor lett teljes újra a kis család, amikor örökbe fogadtam egy kis árvát. Ő újra életre keltett minket.

Nagyon változó, ember függő, hogy mikor jöhet sz új kutyus, de ha már gondolkoztok rajta, akkor hamarosan megfogjátok érezni, hogy mikor kell jönnie.

2012. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi úgy érezzük, hogy egy új kutya ismét életet hozna a családba. Most egyenlőre tengünk-lengünk..... Eddig rohantunk haza, minden programunkat úgy terveztük, hogy a kutyát mindig el tudtuk látni, nem volt soha sokat egyedül. Most hirtelen ránkszakadt a szabadság, és nem tudunk mit kezdeni vele.
2012. ápr. 19. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!