Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kíváncsi vagyok, mi a vélemény...

Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek a jelenlegi kullancsirtókkal, riasztókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én nagyon régen frontline, azt követően exspot-ot használok. Nálunk a nyakörv nem vált be, mert nem szereti. A spot on-okról is annyi mindent olvasok, ki erre, ki arra esküszik. Azért gondolom aktuálisnak a kérdést, mert egyre többet olvasom, hogy évről-évre immunisabbak a kullancsok. Kinek mi a friss tapasztalata, véleménye? Még nem vettem semmilyen szert (de kullancsot már ki a kutyámból igen:()
2012. ápr. 19. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem 2 kistestű kutyám van, panelban élek, és nekem drágák ezek a spot-ok meg nyakörvek, én OFF! kullancs riasztót fújok rájuk évek óta amikor lemegyünk sétálni eddig sose találtam egyikbe se kullancsot(pedig a park ahova járunk nagyon kullancsos) semmi allergia vagy ilyesmi nem jött ki náluk, az igaz ,hogy kb 2-3 óráig hatásos ,de bőven elég, ha nagyobb sétára megyünk visszük magunkkal, én ebbe sose csalódtam és nem csak én használom ezt hanem több kutyás ismim is akik panelba tartják a kutyáikat.. ha kertben tartanám a kutyámat vagy kinti-benti kutya lenne akkor szánnák pénzt a nyakörvre vagy spot-ra de így nem..
2012. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Területenként változik. Pl. a Frontline nagyon régóta a piacon van, sok kullancs immunis lett már rá, de van olyan terület, ahol remekül működik még mindig. Mi Advantix-ot használtunk eddig, nem volt benne kullancs, de érzékeny lett rá, így váltanunk kellett. Most Scalibor nyakörvet használunk, ami rugalmas anyag és sokkal kényelmesebb, mint pl. a Kiltix, ami merev. Kiltixnek nincs távoltartó hatása (csak megöli a kullancsokat), Scalibornak távoltartó hatása is van és fürödhet is benne a kutya (tóban stb.), otthoni fürdetésnél mindegyiket le kell venni.

Szerintem kérdezd meg az állatorvosotokat, hogy mit ajánl, ő jobban képben van, hogy melyik szer mellett volt az adott területen kullancs a kutyákban és melyik véd teljesen jól.

2012. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vettem egy nyakörvet és utána feljöttem ide. Rákerestem, és minden válaszban mindenki szidta. Eléggé elkeseredtem, de kipróbáltam. Jelentem, jártunk az összes olyan helyen, ahol eddig kullancsos lett a kutya, most nem lett az. Még felmentük a Bükkbe az erdőbe is, ott egy volt a fején, épp mászott és nagyon szédelgett :)
2012. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Little Red, ez melyik nyakörv, ha megkérdezhetem? Duoband? Mi kiltixet használunk, eddig meg vagyunk vale elégedve.
2012. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

ma 19:47

Milliomszor leírták már itt,hogy bármelyik terméknél sokat számít a kutya maga, a környék, ahol él.Lehet egy neked bevált szer a szomszédod kutyájánál nem lesz megfelelő.

Sajnos, ki kell kisérletezni, az adott kutyánál mi a hatásos.

2012. ápr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utolsó, azon túl h milliószor leírták már ítt, én ezt évek óta tudom :D Ne engem oktass már kis "kutyulógiából" kérlek.


Csak kifejtettem, h mindeki szidta de NÁLUNK bevált. Ebben szerinted nicns benne az h másnak nem vált be de nekünk igen?



Amúgy a Biospotix nyakörvről van szó. Az első hétben borzasztó nehéz elviselni a szagát, de mostmár csak akkor érzem ha a kutya nyakánál adok puszit :D

2012. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

a kérdésre a válasz ( 42 ), 100000000000000 év gondolkodási idő után ezt dobta ki a gép a ::: Galaxis útikalauz stopposoknak című filmben :)

most nem kell annyit várni !

lakásban élő 40 kg-os nem rövid szőrű kutyánk van :)

berni keverék :)

heti szinten túrázunk erdőn-mezőn. közben rendszeres fürdetés folyókban -tavakban .

sokszor találkozunk más kutyákkal pl: kutyasuliban is.

ezért már az eleje óta odafigyelünk a rovarok-bogarak elleni védekezésre.

kicsit utánna is néztem !

1 : bió spot-on ( most népszerű, de őszintén szart sem ér!

gyakorlatilag a citrus olaj egy bizonyos enzimjét alkalmazzák benne ,ami távol tartó hatású kellene ,hogy legyen ,persze ezt a bogarak nem tudják :)

olyan mint a citromfű a szúnyog ellen ,kiteszed az ablakba nem repül ott be a szúnyog,mert nem birja a szagát :),de nem baj,mert bemegy az ajtón !!

na ,ez is olyan.

rácseppented a kutyára,és később leszedegeted róla a tudatlan olvasni nem tudó kullancsot!

ja,és persze a hatóanyag ideje 1-2 hét !!!

2: advantix ,és a többi szabad forgalmú irtószer, : gyenge hatású mérget tartalmaz, ami vagy használ, vagy nem , de inkább nem , és persze 4 hétig maximum !ezek nagy része légzésbénulást okoz a bogaraknak.

3: kiltix és a többi nyakörv , 4-5-6-7 hónapig alkalmazható !!ezek is méreganyagot párologtatnak el, persze nagyobb a dózis ,mint a spot-on nál !

4 : VÉNYKÖTELES SPOT-ON-ok !!!

na itt a lényeg !

ezek erős idegmérget tartalmaznak , légyre-szúnyogra-bolhára-kullancsra !!!

hatóanyaguk elraktározódik a kutya szőrtüszőiben, és fokozatosan adagolva jut a szőr felszínére !!

jelen pillanatban talán ezek a legjobbak, nekünk és sok baráti kutyásnak is beváltak !

neve pl : PRAC-TIC .

vényköteles, tehát csak állatorvosnál kapható, vagy receptre !ható idő : 4-5-6 hét

egy nagytestű kutyára 2 800.-ft / adag.

nyáron 4-5 hetente,tavasszal-ősszel 6-7 hetente alkalmazom,

eredmény : a kullancsok már a szőrén elpusztulnak,mielőtt bele mennének a bőrébe !

a bolhák messze elkerülnek ( nem olcsó ám egy lakás bolhátlanítása, ha a kutya becipeli a lakásba !!!

légy-szúnyog ,a közelébe sem megy !

ezt ,vagy 10-15 kutyás nevében mondom, mert még soha nem volt problémánk a szerrel !

nem lehet túladagolni sem !

egy nyáron át ,kipróbáltam több más terméket, de egyik sem ért a nyomába, persze árban ugyanannyi,mint a többi, csak sokkal-sokkal jobban bevált nekünk.

lehet,hogy van más fajtájú is, de vényköteles irtószerből kicsi a választék :)

javaslom kipróbálni, ennyit talán megér a dolog !!!

2012. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!


Az én kutyámba új Kiltix mellett 4 kullancs ment bele, abból kettő szívott is vért. Ennyit erről, 5000Ft volt a nyakörv. Azóta nem voltunk a réten...

2012. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

azért mentek bele, mert ÚJ !!

kell idő a védettséghez !

a spot-on nál ez 1-2 hét, de csak folyamatos használat mellett, és persze, javasolt a két módszer együttes alkalmazása!

spot-on,és kullancsirtó nyakörv együtt !

2012. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért rajta volt már 3 hete, és Kiltixnek kevesebb idő van írva a hatóidőig...elvileg...Víz nem érte.
2012. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!