Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kölcsönbe? Jó ötlet ez?

Kutya kölcsönbe? Jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, imádom az állatokat. Sajnos picike lakásban lakunk, eddig anyám nem engedte hogy legyen kutyánk, mondván, nem érezné jól magát itt. Viszont felvetett egy érdekes lehetőséget...

Anyum testvérének vannak kutyái, sajnos Ő nem sétáltatja őket és csak odadobja nekik az ételt, egy kis simogatás és ennyi. Ez szerintem egy kutyának kevés.

Van egy aprócska, idős, kb. több mint 10 éves kutyuska. Nagyon félénk, úgy került hozzájuk, hogy valaki becsöngetett és megkérdezte, kérik-e. Ingyen odaadta. Egyértelműen verték, mert rettenetesen fél. Ott van ráadásul a többi kutyus is, szerintem őket, mondjuk úgy, tiszteletben tartja. Engem nagyon szeret, ha jövök, még elő is bújik az autó mögül (ott tölti a nap nagy részét) habár nem sokáig marad kint. De ha kijön annyira, hogy fel tudjam venni, és bevigyem akkor úgy viselkedik, mintha teljesen normális lenne. Követ engem, hátrafekszik, nyal, le nem tudom rázni! De kint nagyon félénk. És beteg is, van egy jóindulatú daganata.

Nos, anyám vetette fel a dolgot, megkérdezte a testvérét is róla, beleegyezne a dologba. Arról van szó, hogy nyáron egy kicsit kölcsönvennénk a kutyát. Megpróbálnám pórázhoz és emberekhez szoktatni, kozmetikushoz is beugornánk, az biztos. No meg az orvoshoz... Szeretnék segíteni rajta, ápolgatni, gyógyítgatni a lelkét. Abban is bízok, hogy anya hátha megengedi, hogy megtartsuk. De mi van has nem? Félek, hogy elég nagy trauma lenne számára, ha most hirtelen elhoznánk, megszokna minket aztán már megy is vissza. Ezzel lehet, hogy többet ártanák neki mint segítenék. Ráadásul mi van, ha meghal vagy beteg lesz nálunk? Mit fog szólni a gazdi?

Mi a véleményetek erről? Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 19. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya egyértelműen szeret téged. És nálad biztosan jobb helye lenne, mint ott, hacsak gy kis időre is. Szerintem nem lenne vele probléma, ha elnyernéd a bizalmát. De úgy látom ez már megtörtént.
2012. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mondd ezt elanyukádnakis.Biztos megengedi,hogy megtartsátok, ha látja, hogy annyira szereted akutyát, hogy ezen aggódsz
2012. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor majd nálatok lesz a kutya akkor majd ő is megszereti és nagy eséllyel bele fog egyezni, hogy megtartsátok.
2012. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek magatokhoz. Ha anyukád is látni fogja, hogy sétáltatod a kutyát, foglalkozol vele, ergo a lakásban nyugton lesz, mivel lefárasztod, szerintem igen nagy az esély rá, hogy utána belemegy, hogy megszereti. Hiszen azért 2,5 hónap nagy idő, állítom 1 hét után már ő is annyira megszereti, hogy nem adjátok vissza :)
2012. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha anyukád nagyon ellenezné a kutyatartást, biztos nem vetette volna fel az ötletet. Nyári szünetben ki tudjátok próbálni, hogy jól érezné-e nálatok magát a kutya (mondjuk szerintem ez 100%), mert mint írtad ez az ellenvetése, meglátná, hogy tényleg foglalkozol-e vele. Gondolom amíg ezt nem látja, nem akarja biztosra mondani, hogy magatokhoz veszitek-e. De biztos megszeretné ő is a kutyust, látná milyen jó helye van nálatok, hogy foglalkozol vele, és nagy esélye van szerintem, hogy nálatok maradhat. Úgyhogy hajrá, jó kutyázást!
2012. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Ha a kutya nem maradhat, csak kölcsönbe lenne, akkor csak a gazdájára várna, aztán örülne neki.
2012. ápr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom elkiabálni, de a leírásod alapján anyukád már titokban bele is egyezett, hogy kutyátok legyen, csak még nem biztos benne, hogy tényleg gondoznád-e. Szerintem ez egy teszt akar lenni, hogy tényleg el tudsz-e látni egy kutyát, elég felelősségteljes vagy-e hozzá.
2012. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha az emberhez szokik,nem lesz olyan félénk.Te segíthetsz rajta,ráadásul,ha beteg lesz,a gazdi nem téged fog hibáztatni.Az nem a te hibád lenne,nem haragudna rád.És nem csak,h egy kutyán segíthetnél,bebizonyíthatnád anyukádnak,h való neked kutya. :) Mindenképpen vállald el.
2012. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha vissza is kerül, akkor is adtál neki néhány boldog hónapot. Sok kutya bármit megadna ennyiért. Vágjatok bele.
2012. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, alig várom hogy nyár legyen :) Egy kérdésem lenne csak még. Mivel már ilyen öreg, nem tudom, érdemes-e ivartalaníttatni. Egyébként szuka kutya, sajna már elég sok kölyke volt... Ilyen idősen egyébként lehet még kölyke? (Nem, nem szeretnék kölyköket, pont ezért kérdezem.)
2012. ápr. 28. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!