Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyákról vélemény?...

Amstaff kutyákról vélemény? Tőlük szeretném a kiskutyámat.

Figyelt kérdés

Tk-s kutyusok nekem nagyon tetszenek. De ti hozzáértő szemmel mit szóltok a szülőkhöz?


[link]


2012. ápr. 20. 06:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Így ránézésre szépek, de mielőtt vásárolnál tőlük, menj el, nézd meg őket személyesen is, kérd el a törzskönyvét mindkettőnek, szűrési eredményeiket, tenyészszemle eredményét! Csak ránézésre soha ne vásárolj!

Ha meglesznek a kicsik, akkor is ha lesz lehetőséged menj el, nézd meg őket, akár többször is.

Ha ettől elzárkózna a tenyésztő, akkor ott gond van!

2012. ápr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát olyan 90-95% alapból, hogy a törzskönyves Amstaff valójában Pitbull. Nem csak náluk, hanem egész országra igaz ez. Mivel még anno mikor csak szigorú engedélyekkel lehetett Pitbullt tartani, akkor sokan direkt Amstaff törzskönyvet szereztek a kutyájuknak, így kerülve ki a jogszabályokat. Mivel ez így ment éveken át, így áll fent ez a helyzet amit a legelején leírtam.

Ezzel nem a Pitbullokat akarom támadni, csak gondoltam leírom ezt, mikor olvastam, hogy TK-s kutyát akarsz venni.

2012. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kutyák lehet, hogy tk-sek, de nem amstaffok. Kennel neve esetleg, hogy jobban megnézhessük? (De szerintem olyan nincs...) Ha magát a kutyákat vesszük, szépek, látszik rajtuk, hogy jól tápláltak, mozgatva vannak, de ennyi.
2012. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én voltam náluk és gyönyörűek a kutyusok csomó oklevél,díj illetve a származási lapot is láttam. Az utolsó elmondaná nekem, hogy ha nem stafik akkor mégis mik?
2012. ápr. 20. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom, nem mondom, hogy nagyon értek a fajtához, de ez tuti amstaff, ráadásul ez tényleg gyönyörű. De vannak apró különbségek...DE te tudod, te láttad az eredményeiket.. Mondjuk linkelhetnél honlapot, hogy több képet is láthassunk, mert ez így nehéz, ez pedig egy kényes fajta (már abból a szempontból, hogy régen ugyebár mindenféle fajta kutyát papíroztak amstaffnak, és a külső jegyek, különbségek nem számottevőek.....)

2012. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nagyon szép kutyák :) az a baj velük hogy többsége agresszív és neki megy más kutyáknak is.. (tapasztalat).. és h ha viszed kutyasuliba ott megtanítják neki.. csak nehéz mert domináns fajta..:) sok igénylés kell neki hajrá :)
2012. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jajjj, ne hallgass erre a sok ....-ra! Linkeld el nekem privát üzenetben az adatlapjukat, és leírom, amit tudok, mivel 1 kép nagyon kevés hozzá.

Így szemből oké mind a kettő, színük, rajzolatuk hibamentes nincs szín hiba,mellkasuk ebből a szemszögből jól ívelt,mellső lábaik szépek, párhuzamosak.


Mondjuk nekem úgy tűnik mintha lánynak nem lenne elég feszes a bőr az arcán, ami kicsit pitt-es (de ez lehet csak a kép miatt látszik úgy...), és látszik a mellén, hogy az első alma lesz. De ezek lényegtelen dolgok, főleg, ha hobby-kutyának szánod (nem cipelgeted kiállításra), de akár kiállítási minőségű kölykeik lehetnek, főleg, ha jól választasz. Hát, erről a képről csak ennyit tudtam.


A pitbull és az amstaff nagggggyon közeli rokonok, alig 100 éve múlt a különválásuk, tehát akár mondhatnánk pitbullt is rájuk.


A harmadik, hogy az amstaff egyáltalán nem vérengző kutya, nagyon családcentrikus, akár ölebbé is lehet nevelni (mint az enyém), ha következetesen neveled (és ez nem szlogen, komolyan kell venni) semmi gondod nem lesz vele. Például, ha egyszer is dominánsan lép fel más kutyával(pl rámorog), még ha kölyök is a kutyád, tiltsd neki, mert ha ezt elmulasztod, később sokkal nehezebb rehabilitálni a kutyád, mint alapból helyesen nevelni.


NINCS ROSSZ KUTYA, CSAK ROSSZ GAZDI!!!!

2012. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!