Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok hogyan végződött a...

Nálatok hogyan végződött a kataratka (szürkehályog)?

Figyelt kérdés

Egy 12 éves keverék (puliXcsa-csau) kan kutyusom van, tegnap előtt vettem észre, hogy fehéres a szeme, de alig észrevehetően, így elvittem állatorvoshoz.

Az orvos kataratkát, azaz szürkehályogot diagnosztizált, amire azt mondta, hogy esetleg drága cseppel - talán - lehet lassítani a folyamatot, vagy ha már kiteljesedett a betegség, akkor műtét útján szemenként 100.000,- Ft-ért meg lehet műteni, de arra a műtőorvos nem vállal garanciát, vagy sikerül, vagy nem, attól függ, a kutya befogadja-e a műlencsét.


Az a kérdésem, hogy akinek szintén ilyen betegségben szenved/szenvedett a kedvence, nekik hogy teltek a rossz látásos és a vak hétköznapok (mellette más érzékszervek rendben voltak?)?


Én félek, mert a kutyámnak a szaglása és a hallása is nagyon gyatra, mindkettő romlik, és félek, hogy mire elveszíti a látását, addigra a másik két funkció is tönkremegy. :(

Szerintetek egy kutya tud élni úgy, hogy csak egy elég rossz szaglása van? (Jelenleg az a legjobb a kutyámnak.) Vajon mennyi idő van még hátra? Szerintetek mikor kellene elaltatni őt, meddig élhez boldogan így?


A kedvével nincs gond. Jó étvágyú, jó kedvű kutyus szóval ő mindettől függetlenül szuperül érzi magát szerencsére, de azért kicsit elszomorodtam, mert valahogy most vettem észre az állatorvosnál, hogy bizony, ez a kutyus már öreg. Egyelőre még jól érzi magát, boldog, jön-megy, de sajnos most már lassan figyelembe kell venni, hogy neki meddig élhetőek a körülményei. Nem szeretném, hogy fájdalmak nélkül, de szenvedjen, remélem, értitek, mire gondolok.


Elnézést, hogy ennyit írtam. Szóval várom a tapasztalataitokat!


Nagyon köszönöm előre is!



2012. ápr. 20. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám egy 12éves foxi, nála is ez a helyzet, mi kb fél éve vettük észre, hogy játék közben nem mindig látja meg az eldobott labdát, elszalad mellette. Nála fél év alatt semmit sem romlott a helyzet, most stagnál a dolog, szerintem ne keseredj el, nem biztos h olyan gyorsan végbe megy ez a folyamat. Nálunk minden más rendben van, úgyhogy mi úgy döntöttünk, ha megvakul, akkor sem altatjuk el. Még mindig ott a szaglása és a hallása, mire lassan elveszti a látását, megszokja. Írtad, hogy a tiédnek már az sem az igazi, de én úgy tudom, hogy hályognál sokszor marad egy kb 10%-os látás, tehát fény-árnyék, és a kutyákat közel sem zavarja annyira ez a vakság dolog, mint mi azt gondoljuk. Szerintem várd ki a végét,ne keseredj el. :) Ha meg tévedtem valamiben, úgyis mindjárt kijavít valaki okosabb!:)
2012. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én pulim szintén 12 éves, és ő már 2 éve egyáltalán nem lát, ennek ellenére vidám, kedves kutyus és korát meghazudtolóan aktív. Szerencsére a hallása és a szaglása neki még jó, az udvaron ügyesen közlekedik, pórázon vezetve meg én látok helyette, ugyanúgy szeret is sétálni, mint korábban :-)
2012. ápr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók is írták, nem lehet tudni, hogy milyen gyorsan megy végbe a folyamat. A műtétről lebeszélni nem foglak, de végig kell gondolni, hogy azon kívül, hogy drága és nem biztos a végeredmény, egy ilyen idős kutyánál az altatás sem kockázatmentes.


Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy amíg a kutyád jól érzi magát, függetlenül attól, hogy lát-e vagy sem, ne foglalkozz vele. Alakítsd úgy az életeteket, hogy az a kutya állapotának megfeleljen. Tehát a látás minőségének megfelelően alakítsd ki az otthonodat, és a vele való foglalkozást is.


Ha látványosan romlik az állapota, és nem tud alkalmazkodni hozzá, szenved, akkor végig kell gondolni, hogy mi a leghumánusabb megoldás.


Élvezd a vele töltött időt és tedd azt, ami neki a legjobb.

2012. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!


Örülök, hogy nálatok "csak" a látásuk romlott el. Persze ennek nem lehet örülni, de szerencsések vagytok, hogy a másik két érzékszervük még meg van a kutyáknak.


Tisztában vagyok vele, hogy a kutyáknál a szaglás a legfontosabb, ők az alapján szerzik a legtöbb információt.

Ha az enyémnek is rendben lenne valamelyik (orr, fül), akkor eszembe sem jutna az altatás, de ha már semmivel nem fog tudni érzékelni a világból (szem, orr, fül), akkor bizony sajnos altatni kell, ettől félek.


A tapasztalataitok alapján viszont remélem, hogy stagnálni fog neki is sokáig a dolog, és sokáig nem kell ezen rágjam magam.


Amíg ő jól érzi magát, addig én is boldog vagyok, és ugyanúgy bánok vele, mint a másik kutyánkkal, aki fiatal, makk egészséges, szóval emiatt nincs kivételezés vele, meg nem sajnáljuk, elvégre minek, ha egyszer boldog, nem fáj semmije, és tökéletesen boldogul? Ezzel a résszel én is így vagyok, de így a lelkem mélyén az állatorvos után azért felmerült bennem a kérdéskör, elvégre nem mai csirke a kutyám. :D


Az otthoni tippeket nagyon köszönöm! (Szerencsére ezen már túl vagyunk.) :)


Köszönöm még egyszer mindenkinek a lélekerősítő-reménykeltő szavakat, tapasztalatokat!

2012. ápr. 21. 06:48
 5/5 Györgyi-Rozi válasza:

Nálunk mindjárt 16 éves lesz a kutyusunk, aki már kicsit süket, kicsit rossz a szaglása, szürkehályogja is van és ráadásul könnyen bepisil, bekakil, de jó a kedve, szeret enni, néha még kocog is , tehát azt hiszem boldog kutyus.

Mi úgy döntöttünk, hogy csak akkor altatjuk el, ha valami fizikai fájdalmat, vagy jelentős hangulatromlást tapasztalunk az öregkori tünetek mellé. De szerintem az, hogy megöregedett és több gondozásra szorul, nem indok rá.

2016. márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!