Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek így én a falkave...

Hogyan legyek így én a falkavezér?

Figyelt kérdés
Rájöttem h rosszul neveltem eddig a kis yorkimat és szeretném ha rájönne h nem ő az úr a háznál. Az odáig oké h h mit kell csinálnom meg minden bár mondjuk vannak olyan szabályok amiket egy ilyen kis kutyánál nem lehet olyan jól kivitelezni... De h értessem meg a családommal h a kutyának sem jó az amit csinálnak?? Ők már megszokták így és nem akarnak ezen változtatni mert nekik így kényelmes, így jó... Ha felhozom ezt a témát mindig vita lesz belőle h ne tegyem tönkre a kutyát ilyen hülyeségekkel... Szal a kérdésem az lenne h akkor is müködne a dolog h ha csak én tartom be a szabályokat? mert én igenis szeretnék ugy elmenni a kutyával sétálni h nem rángat és nem húz.

2012. ápr. 20. 07:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Akkor is működHET, ha csak te tartod be, de azért a család rendesen keresztbe tud tenni, ha akar! Pl. te nem adsz neki enni az asztalról, akkor lehet, hogy tőled nem fog kunyerálni, de a többiektől igen. Vagy hiába próbálsz meg kötődést kialakítani az étel segítségével, hiába próbálod jutalomfalattal motiválni, ha a többiek egész nap etetik és nem éhes a kutya, amikor dolgoznál vele. Én inkább azt javaslom, hogy egyszer vidd el a családodat Korom Gábor egyik előadására, hátha rádöbbennek, hogy mennyire kiszúrtak eddig a kutyával! Sokkal jobb lenne, ha a családod is egyetértene és nem akadályozna.
2012. ápr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mi a baj a viselkedésével? Ha csak te tartod be a szabályokat, neked engedelmeskedni fog, a többieknek nem.

Rájön Ő hogy mit vársz tőle, és mivel nem akar büntetést, veled szemben be is fogja tartani. Megtanítod úgy sétálni ahogy kell, veled úgy fog sétálni. Persze nehezebb lesz, ha a családod nem ugyanazt várja tőle. De rájön hogy veled máshogy kell viselkednie. Élő példa: A kutyám kunyizza a kaját ha eszünk. Bevallom én mindig adok neki, húgom szintén. A szüleim utálják ha ezt csinálja, hozzájuk oda se megy kérni, tudja hogy nem szabad.


Ha valakinek más a véleménye, vagy szerintetek tévedek javítsatok ki, de saját tapasztalat alapján mondom.

2012. ápr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a véleményem, tapasztalatom. Nekem szót fogadnak a kutyusok, másnak nem, mivel ők nem állítanak fel szabályokat. Van például egy acsargó harapós ideiglenesem, aki senki másnak nem fogad szót, senki nem tudja rajtam kívül kézből etetni. Az is lehet, hogy ha majd látja a család, hogy veled milyen jól nevelt, akkor ők is jobban hajlanak majd a szabályok betartására.
2012. ápr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Egyébként én szeretném ha a kutya csak rám hallgatna csak az a bökkenö h ha csak én fogok vele igy foglalkozni akkor én leszek a gonosz a család szemében mert eddig én is adtam a kutyának enni az asztaltól meg h miért viselkedek én igy vele talán nem szeretem azt a cuki kis kutyát aki csak 2 kgos... Tudom h ez lenne a véleményük rólam. Plusz sztem a kutya is összezavarodna ha csak én nem "babusgatnám". Az meg tényleg igaz h ha ök agyon zabáltatják az asztaltól akkor a kutrya rém se fog hederiteni ha már tei van a pocija. Egyébként probáltam már öket motiválni egy napig be is tartották de aztán megint nem... De azt meg nem akarom h a kutya összezavarodjon vagy esetleg ne szeressen többé csak azért mert én vagyok a szigoru gazdi :)

2012. ápr. 20. 10:26
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha nagyon súlyos az ügy, akkor sajnos csak úgy, ha elköltözöl... A szüleimhez hoztam annak idején egy (papírok nélküli) pulit, saját kutyának, de iszonyúan elrontották, hiába téptem a számat, mutogattam cikkeket, könyveket. A legrosszabb az, hogy állandóan etetik, el van hízva, még a földre esett szalámit vagy más finom falatot is csak hosszabb szagolgatás után nyammogja el, ha épp kedve van hozzá. Nem lehet motiválni falatkával (semmivel), pedig munkakutyáról van szó, ami igényelné a rendszeres szellemi kifárasztást, agytornát, de így hogy? Az elhízása miatt a labdázás is csak totyogás, nem is érdekli annyira, csak kétszer-háromszor fut utána, aztán kifárad. Séta közben se nagyon futkározik, legfeljebb eleinte egy kicsit, aztán csak sétálgat, szagolgat. De attól még nagy a mozgásigénye, legfeljebb nem bírja a teste, ezért állandóan ugat, acsarkodik a szomszéd kutyákra, járókelőkre, hogy levezesse valahogy. Mikor én hazamegyek pár napra, mindig foglalkozom vele egy kicsit, nevelem, de így nehéz. Rászoktatták, hogy acsarkodjon nyugodtan a járókelőkre, még hergelték is néhány rosszarcú vagy részeg ellen, ezért elég kiszámíthatatlan kutya. Sajnos a ti kutyátokkal is könnyen megeshet ez, hogy ilyen lesz.


(Csak hogy ilyen kérdésben is milyen makacsok tudnak lenni a családtagok: Mikor szóba került az ivartalanítás, és hogy szerintem összedobhatnánk az árát, az egyik családtagomtól megkaptam, hogy az én ivartalanításomba beleadna, de a kutyáéba nem... Ha viccnek szánta, akkor sem nevettem rajta. És ez a puli a fajta többi tagjához viszonyítva is csúnya egyed, tehénállása van, baj van a csípőjével, a mellső mancsai kifele fordulnak, túl hosszú a törzse, de hát valami rasztás szőrű izé, és van a szomszéd utcában egy ugyanilyen, legyenek már kölykei! Elvitték egy párszor már, de szerencsére rossz időben /azt mondtam nekik, feltétlenül a vérzés kezdetekor kell, ha elmúlik róla, már késő, amúgy pont fordítva van általában/, remélem, most sem jött össze nekik. Rettentő kövér, és még a kölyköket is cipelje...)


Nekünk van két törzskönyvezett, egy év alatti mudink, anyám szerint kínozzuk őket, mert mindig milyen éhesek, és miért vannak nekik szabályok... Nem bírja megérteni, hogy egy kutya gyomra a tízszeresére tud tágulni, ezért normál esetben mindig éhesek, és milyen jó így, hogy ennyire motiválható, megmutattam neki egy rakás trükköt, amit tanultak, és tárgykeresős játékokban is milyen jók. Séta közben száguldoznak, tombolnak, tele vannak energiával, amit le is tudnak vezetni, nem akadály a saját testük. Imádják a tanulást, munkát, Én kiegyensúlyozottak, nem ugatják a járókelőket, némi kergetőzésen, birkózáson kívül egész nap alszanak, pihennek, szerintem jól érzik így magukat.


Egy yorkit nem nehéz túletetni, elrontani. Nem tudom, mennyi idős vagy, a kutyaiskola megoldást jelenthet, de sajnos csak a különélés hozhat igazi megoldást szerintem, ha ennyire értetlenek a családtagok, és nem értik, hogy a kutyák úgy boldogok, ha tudják a helyüket a rangsorban, és nincsenek mindig telezabálva, mert akkor taníthatóak, és ezt ők is nagyon élvezik.


Esetleg néhány "A póráz két végén"-részt nézess meg velük, különösen ilyen szobakutyásat, ezek elég rövidek, és talán megértenek pár dolgot belőle, mivé fajulhat ez a hozzáállás (pl. első évadból: 03. rész - Teddy Pom-Pom, 05. rész - Lilly, 10. rész - Bailey (ez pont egy yorki), 13. rész - Tallulah).

2012. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Ha a család többi tagja ennyire értetlen, lehet pont az ellenkezőjét fogod elérni a kutyánál amit szeretnél. Nem fog rád nézni, veled "foglalkozni". Egy szóval keresztül néz rajtad, mert a többiek úgy viselkednek, ahogy azt ő megszokta és szereti.

Változás akkor állhat be, ha mindenki viselkedésével,hozzáállásával mögötted sorakozik fel. Ha ennek apró jelét sem látod esélytelen az ügy, nem érdemes belevágnod sem. Hiába mondod nekik, hogy nevelt kutyával könnyebb együtt élni.

2012. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát akkora problámák eddig se nagyon voltak és igazából ha nagyon komoly lenne a dolog akkor ők is belátnák h ráfér a nevelés csak hát annyira nem rossz kutya ám. Jó vannak rossz tulajdonságai pl. amikor sétálunk akkor húz meg össze vissza megy (sztem ez a legsúlyosabb) meg azt vettem észre h tényleg szorong amikor hall vmi idegen hangot és olyankor ugat meg nyugtalan és ezeket pont ennek a problémának tudtam be. Nem arról van szó h óriási problémák vannak a kutyával hanem csak annyi h szeretném egy kicsit megnevelni h kicsit kutyául viselkedjen :D

Nem is arról beszéltem h agyon van etetve hanem csak annyi h ha az asztaltól már jól lakik akkor már nem akar majd nekem szót fogadni mert már nem lesz éhes...

Az elköltözés meg még nem egy jó megoldás 16 évesen :)

Köszi a válaszokat!

Egyébként megprobálom és ha nem megy így egyedül akkor hagyom, mert azt sem akarom h én legyek a gonosz gazdi

2012. ápr. 20. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem leszel te a gonosz gazdi:) a kutyám anyumékat is ugyanúgy szereti mint engem. És bár jutalomfalattal talán könnyebb a nevelés, de mi például egyik kutyánkat se tanítottuk falattam. Életem első állata amit falatokkal idomítok az a nyuszi. A dícséret/leszidás ugyanolyan hatásos, talán kicsit lassab, nem tudom mert mint mondtam még sose próbáltam falattal nevelni. Sok szerencsét a kutyushoz:)
2012. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen majd probálkozom h h jobb neki :D
2012. ápr. 20. 18:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy nem lesz tökéletes a kutya élete, ha nem tartja be az egész család a szabályokat. Saját példa, anyósjelöltemék egyáltalán nem foglalkoznak a "tudományos" kutyaneveléssel, én igen. Nekem tökéletesen "működik" mindkét kutya, viszont ha anyós elmegy boltba, a kutyák nyüszítve várják a kapuban, amíg ki ne megyek értük, hogy na ebből elég legyen. Érte még mindig felelősnek érzik magukat.

A legjobb talán az lenne, ha szereznél valakit, aki házhoz megy és elmagyarázza a szüleidnek, hogy miért jobb a kutyának, ha változtattok az életstílusotokon. Persze ez sem mindig segít, én is hiába magyarázok :) De persze az mindenképpen jobb lesz az ebnek, ha legalább egyvalaki végre a helyén fogja kezelni. Úgyhogy hajrá! :)

2012. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!