Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyát viszek kocsival...

Ha kutyát viszek kocsival messzire, van valami szabálya pl. kötelező neki biztonsági öv?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb más?
2012. ápr. 20. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kutyát szeretnéd magaddal vinni jobban jársz ha szerzel egy csomagtartóba helyezhető,rögzíthető ketrecet.

Lehet ezzel a megoldással nem leszek népszerű az ultra állatbarátok körében, de sokkal biztonságosabb így utazni, mert akkor az útra fogsz jobban figyelni, nem a kutyára.

2012. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt már én is kérdeztem, de nem kaptam érdemleges választ. Létezik a kutyáknak biztonsági hám is, amivel ugyanúgy bekötheted, mint pl. egy gyereket. Persze attól függ, mennyire mozgékony a kutyád. Az enyém pl. nem tudja elviselni. Tescóban lehet venni ilyet, meg állatpatikákban.Pár napja meg láttam egy pasast, aki utánfutóval szállított egy kutyapárt, mely nagytestű volt. Ketreces, zárt utánfutóval. Jópofa volt, és biztonságosnak is tűnt. Az első válaszadónak viszont igaza van. Ha messzire viszed, akkor Box, és utastér.
2012. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat:)
2012. ápr. 20. 12:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg köteles vagy a kutyát elszeparálni. Ez történhet biztonsági övvel, teheted boxba a kutyát, vagy rácsot kéne szereltetni az autóba.

Gyakorlatilag eddig engem nem büntettek meg, pedig én nem mindig alkalmazom ezeket.

2012. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, a kutyát is ugyan úgy biztonságosan kell szállítani, mintha ember vagy csomag lenne. Gondolom senki se szeretné, hogy egy vészfékezésnél a kedvence kiszálljon a szélvédőn vagy hogy a vezető ölében landoljon és úgy okozzon balesetet! A legjobb, ha szállító boxban van, de a biztonsági hám is megfelel ennek a célnak. a box a kutyát jobban védi a sérülésektől. Én hámot használok ami a hátsó biztonsági övhöz van csatolva. Az meg csak szoktatás kérdése, hogy mit visel el a kutya.
2012. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2012. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ hogy melyik a legjobb megoldás, hogy hova utazol, mert pl a németeknél kötelező boxba tenni a kutyát(ha jól emlékszem). Szóval érdemes megnézni az adott ország KRESZ szabályait is.


Azt meg hogy neked mi a kényelmesebb, vagy mi fér be a kocsidba neked kell eldöntened.

2012. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fontos még tudni, hogy a forgalomban kapható autós biztonsági hámok nincsenek letesztelve biztonsági szempontból (ellentétben pl autós gyereküléssel). Tehát nem lehet tőlük elvárni, hogy 100%-ban garantáltan védjenek. Baleset esetén nem is tudják úgy megvédeni a kutyát, mint a biztonsági öv vagy gyerekülés.

Azt a célt szolgálják elsősorban, hogy a kutya ne tudjon ide-oda mozogni vezetés közben, ami némileg az ő biztonsága is, de főleg a Kresz szabályai szerint a vezető és az utasok biztonságát szolgálja.

Javitsatok ki ha nem igy van. Én igy tudom.

2012. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy egy frontális ütközéskor nem tartaná meg a kutyámat az övhöz csatolt hám, de ha ilyen bekövetkezik, akkor az már régen rossz. A hám arra viszont jó, hogy fékezéskor ne bukjon át az ülés támlája fölött. A semminél így is több.
2012. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!