Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retriver képes...

A golden retriver képes megvédeni a gazdáját szükség esetén?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem őrző-védő kutya, de egy esetleges támadáskor megvédi a gazdáját?

Kutyát szeretnék venni, és ők a kedvenceim. Nagyon-nagyon ritkán pedig kerülhetek olyan helyzetbe, hogy szükség lenne rá ilyen téren is. (Hogy miért, azt most nem részletezem.)



2012. ápr. 20. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Kisebb állatoktól és gyerekektől biztos.
2012. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Testileg biztos képes lenne megvédeni, de jellemileg határozottan nem. A golden nem erre való, nem ez a feladata. Barátságos, emberszerető kutya. Lehet, hogy esetleg agresszív mert szocializálatlan, gyenge idegrendszerű, félős, rosszul nevelt stb, de gondolom arra nem vágysz, hogy ilyen okokból támadjon másra ha az bánt téged. Biztos előre fordul nagyon-nagyon ritkán, hogy egy-egy goldon igaziból megvédene, de ez nagyon ritka és nem jellegzetessége a fajtának. Ha őrző-védő kutyát akarsz, akkor olyat vegyél. Amúgy pedig sajnos bármelyik kutyát le lehet szerelni, egyik mellett sem vagy teljesn biztonságban.
2012. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ #2.

Csak reménykedtem, hátha....

2012. ápr. 20. 12:42
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bár sok esetről hallottam, amikor megmorogta a támadót, de ennél többet a golden retriever nem csinál.
2012. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Én is golden gazdi vagyok! Ha eljártok iskolába, és megvannak az alapok, akkor a következő lehet egy védő tanfolyam! mindegyik kutya megtudja tanulni, csak testileg nem mindig alkalmasak
2012. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:) Nagyon köszönöm utolsó! Nem szeretnék lemondani a goldiról, 20 éve vágyom egyre :)
2012. ápr. 20. 12:55
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Én is minid rá vágytam! :) Most lesz 6 hónapos, de már most annyira szófogadó és okos, hogy mindenki csodálkozik hogy ez hogy lehet! ;) Gyorsan tanulnak! Viszont ha nem fordít elég időt rájuk az ember az eszüket a rosszra fordítják :)
2012. ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolai ÖV-nek nem sok köze van a valós helyzetekhez.
2012. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

12:51

Azért meglenne a véleményem arról a segédről/kiképzőről aki azt állítja hogy egy goldenből lehet öv. kutya.

2012. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én a tv-ben láttam egy műsorban, hogy megvédte a gazdiját. :) szerintem ha megvan a kötődés, biztos megpróbálna megvédeni téged, csak ugye ez nem biztos hogy sikerül.. amúgy nekem labradorom van, emberektől még nem kellett hogy megvédjen, de kutyáktól igen, és meg is tette.
2012. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!