Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retriver képes...

A golden retriver képes megvédeni a gazdáját szükség esetén?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem őrző-védő kutya, de egy esetleges támadáskor megvédi a gazdáját?

Kutyát szeretnék venni, és ők a kedvenceim. Nagyon-nagyon ritkán pedig kerülhetek olyan helyzetbe, hogy szükség lenne rá ilyen téren is. (Hogy miért, azt most nem részletezem.)



2012. ápr. 20. 12:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam kis zöld marslakókat a tévében. :) Attól, mert egy konkrét egyed egy konkrét helyzetben megvédett valakit, attól még nem ez jellemző a fajta egyedeinek a többségére.
2012. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
30%
Nekem goldenem van, és volt már hogy megvédett engem, gy ismerősömmel poénból ''verekedtünk'', ráugrott a kutyám ezzel ellökve tőlem, de semmi morgás ugatás, többet nem lehet tőle várni. De az alapengedelmes utána ha örzővédő tanfolyamra viszed egy kicsit lehet hogy jobban meg fog védeni, de persze harapás nincs a buliba. Ellöki majd a támadót és úgy véd meg, ennyi :)
2012. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a kéz.
2012. ápr. 20. 20:14
 14/14 szacsiga ***** válasza:

Három eset történt velünk elmesélem, mert szerintem nagyon jellemzi a goldik ÖV-hez való hozzáállását:

1. eset: Kutya suli, engedelmes óra vége, kezdődik az ÖV. Mi még beszélgettünk a gazdikkal. A többiek kezdték csibészelteti a kutyát. A németjuhik, boxerek stb. mint elkezdték tépni a pórázt mentek volna a "támadóra". Kutyám áll, bambán vigyorog, néz rám, hogy mit reagálok, aztán farok elkezd csóválódni. Eközben a többiek őrjöngenek. A kutyámon még póráz sem volt...

2. eset: esti séta, gyanús alak elkezd minket követni biciklivel az utcán, jön mögöttünk kb. 5 percig. Gazda sík ideg, kutya szintén. Amikor a bringás fószer mellénk ér és bámul a kutya minden szőrszálát borzolja, vadul morog, megáll és elkezd ugatni. Bringás tovább hajt. Gazda térde remeg, kutyát dícsér :)

3. eset: apu kollégája be akart jönni a kertbe, kutya a popójával kerítést kitámasztotta, nem engedte be és morgott :)

+1 séta: kisebb kutyánk sünit abajgat, gazdi próbálja onnan elvonszolni, eközben idegen férfi bekanyardik az utcába. Goldi fordul, szőrt borzol, morog.

Amúgy egy kenyérre kenhető, türelmes, csendes kutya, sose ugat, mindekit imád, szófogadó. Viszont hihetetlenül érzékeny a gazdi hangulatára. Minden idegesség, izgulás, öröm átragad rá is :) ez egyrészt jó, engedelmes vizsgán viszont nagyon zavaró volt :P

2012. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!