Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek? Mi lesz? MEOE?...

Szerintetek? Mi lesz? MEOE? Vélemény? Információ?

Figyelt kérdés

Tisztelt MEOE tagok, kedves kutyás barátaim!


Hasonlóan a 2008-as Európa-kiállítást megelőző évhez, egyesületünk ellenlábasai mindent

elkövetnek annak érdekében, hogy a 2013-as évi budapesti világkiállítás megrendezését

megakadályozzák.

Jóhiszemű, a kinológiától távol álló politikusokat megtévesztve és megnyerve romboló

tevékenységüknek, elérték hogy 2012 május 15.-étől életbe lép egy törvény módosítás, amely teljes mértékben kiszakíthatja a magyar kutyázást, a MEOE-t, a nemzetközi „véráramból”, leállíthatja az FCI származási lapok kiadását, illetve betilthatja az FCI rendezvények megtartását Magyarországon.


Jómagam és a MEOE elnöksége nevében tájékoztatok minden tagunkat, hogy hatékony lépéseket tettünk a 113 éves MEOE helyzetének stabilizálására. Mi másképp értelmezzük a törvényben leírtakat, mint a felelőtlenül kinológiai pánikot keltő ellenlábasaink.

A felmerülő jogi problémák megoldására, egyesületünk jogtanácsosa Dr. Pozsonyi Anikó mellett felkértem egy jogorvoslatban és jogharmonizációban jártas irodát. Velük karöltve azon dolgozunk, hogy május 15.-e után is a MEOE, mint az FCI magyarországi tagja, töretlenül végezhesse az FCI által rárótt feladatokat.


2012.május 15.-éig változatlan formában működik úgy a központi iroda, mint a hétvégi rendezvényeink. Május 15.-e utáni lehetőségeinkről, illetve teendőinkről folyamatosan tájékoztatást nyújtok egyesületünk honlapján.


Kérem tagságunk türelmét és kitartását, igérem mindent megteszek a folyamatos működés

érdekében, ugyanúgy ahogy tették ezt elődeim is az elmúlt 13 évben, amióta a „64-es rendelet” nyomorítja a magyar kinológiát.


Részletes jogértelmezést olvashatnak egyesületünk jogtanácsosa tollából a továbbiakban.


Sporttársi üdvözlettel,


Korózs András

a MEOE elnöke


Budapest, 2012.04.19.



2012. ápr. 20. 14:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Én eddig se értettem mi folyik itt, most se értem és gyanítom, hogy nem is fogom megérteni. Ez tiszta politika, a politika meg mint tudjuk, mocskos!
2012. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lesz, de valamit muszáj tenni. Május 15.-től ha ki leszünk téve az FCI-ból, viszlát MEOE ÖSSZES kiállítása mivel ez az egész rendszer FCI-os..emellett pápá világkiállítás, marad az mksz -.- (Y)
2012. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Nagy hatalom van a MEOE kezében és az is igaz, hogy nem ellenőrizi eléggé a tenyésztést. De emögött más is van
2012. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük ahogyan az Elnök úr írta, sikerül nekik is visszalépni ezekre a dolgokra, és valamit tudnak tenni..mi csak várhatunk, és élvezhetjük a maradék kiállításokat ;)
2012. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
nem, nem FCI-ből való kitételről egyenlőre szó sincs
2012. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Azért az isjó lenne, ha a MEOE kicsit összekapná magát.Én tenyésztek, tudom mi megy.Mennyi mindent meg lehet csinálni ha valaki akarja, mert nincs ellenőrzés. és ha van is jogos bejelentés az szépen a szőnyeg alálesz söpörve, kéz kezet mos alapon.
2012. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

akkor nem kitesznek, de azzal is sokat érünk ha

' 2012 május 15.-étől életbe lép egy törvény módosítás, amely teljes mértékben kiszakíthatja a magyar kutyázást, a MEOE-t, a nemzetközi „véráramból”, leállíthatja az FCI származási lapok kiadását, illetve betilthatja az FCI rendezvények megtartását Magyarországon. '

2012. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
Én leszarom, eddig is kritikán aluli volt, amit a MEOE művelt.
2012. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk..nálam ami kiverte velük szemben a biztosítékot az a Msikolci kiállítás volt..


Hát, majd a többik is hozzák még a híreket, gondolom, hogy kinek mi jut majd eszébe.. Először is szörnyű helyszín, egy bejárat, egy óra várakozás minimum reggel. Egy óra késés, mivel a legtöbb kiállító nem tudott bejutni a show területére. (ez még előfordul..) A délután fél háromra ígért BIS, még 18:00-kor, a CAC meghirdetett kezdetekor bőven tartott. Majd bejelentették, hogy most egy EGY ÓRÁS ROCKKONCERT következik. Már a hangolás alatt ki volt akadva a kutyák nagy része. Majd a koncert alatt esni kezdett, később pedig szakadni, még közölték, hogy igenis kezdik a bírálatokat, majd kb fél óra szakadó esőben való bírálás után bemondták, hogy lefújjál a CAC-ot és menjünk holnap KILENCRE. (10-től CACIB)... Ja és teszem hozzá, a koncert azért volt mindenképpen szükséges, mert a bírók elmentek svédasztalos vacsorára..


forrás: facebook egyik hozzászólása

2012. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Valaki elmagyarázná hogy miről is van szó? Mert nemigazán tudtam kibogozni semmit a MEOE oldalán leírtakból.

(Ja és egyébként az hogy van , hogy ha más országban ha világkiállítás rendez egy szervezet ott akár 1-2 évig is fent tudják magukat tartani a befolyt összegből, nálunk pedig legutóbbi kiállítás meg majdhogynem veszteséges lett ?!)

2012. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!