Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne húzzon a pórázon?

Figyelt kérdés
Mikor elviszem a kutyát sétálni , nagyon "húz" és így sajnos nem olyan élvezetes a séta ...:( Ha tudtok, kérlek segítsetek!

2012. ápr. 20. 17:51
 1/4 anonim válasza:
100%

Én jártam iskolába a kutyámmal, ott mindent megtanítanak.

A szépen láb mellett sétálás lényege, hogy a kutya a TE ütemedben sétál melletted, párhuzamosan.

Ezt úgy éred el röviden, hogy először feszesen, röviden tartod a pórázt és gyakorlatilag vezeted a kutyát (gyakorlatilag a nyakörvnél) és mindig mikor húzni akar, rászólsz és visszarántod (de csak piciket rántassz, nem a fenyítés a lényeg). És ha már megy, akkor több pórázt engedsz aztán még többet és mindig mikor húzni akar, akkor visszarángatod apró rántásokkal.


De ezt iskolában tanítják, menjetek el, 1-2 óra is csodákra képes. Vagy keress a neten videót róla.

2012. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2012. ápr. 20. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg úgy,hogy amikor elkezd húzni akkor a pórázzal visszahúzod a lábad mellé és leülteted,vársz kb 1 percet amíg megnyugszik és utána mentek tovább és ha megint húz akkor megint megcsinálod ezt.Amikor pedig szépen megy láb mellett és nem húz akkor pedig nagyon dicsérd meg.A húzásról nem fog leszokni pár nap alatt(nekem a kutyámnak egy hónapba telt mire szépen láb mellett tudott jönni) lehet,hogy hetekbe hónapokba fog telni mire szépen fog sétálni láb mellett.
2012. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!