Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell reagálni, ha egy...

Hogyan kell reagálni, ha egy kutya megugat és meg akar támadni?

Figyelt kérdés
Nekünk soha nem volt kutyánk, mert panelban lakunk, meg keret sincs rá. Mondjuk amikor kicsik voltunk, volt egy kóborkutya, akinek vittünk le enni néha, de nem is volt nagyon több kapcsolatom kutyákkal, sem más állatokkal. Tegnap egy játszótéren voltam, kicsit messzebb a környékünktől, olyan puccosabb helyen, hintáztam, meg bámészkodtam, mert szép volt a kilátás. Hallottam, hogy néhány kutya játszik kicsit lejjebb a gazdájával. Aztán visszafele indultam, mire az egyik kutya odafutott és elkezdett ugatni, de olyan támadóan jött felém, hogy komolyan azt hittem, megtámad. Előtte rossz hangulatom volt, szomorú voltam és zavart, de a hintázástól, meg a gondolkodástól megnyugodtam. Szóval nem árasztottam negatív energiát. Aztán mondtam a kutyának, hogy: -Nyugi, nincs semmi baj. A gazdája visszahívta, mire visszafutott hozzá, én továbbmentem, mire újra odafutott hozzám (nem feléjük mentem) és ugatott, meg tök közel jött, megálltam. Meg akartam simogatni, de aztán féltem, hogy leharapja a kezem, vagy valami. De miért ugatott meg? Nem vagyok rossz ember, nem akartam rosszat sem. A kutyák támadnak mindenféle ok nélkül? Piros nadrág volt rajtam, meg zöld kabát, de szerintem nem ez zavarta, mert a kutyák színvakok, igaz? Mit kell csinálni ilyen helyzetben? Hallottam már olyat is, hogy ökölbe kell szorítani a kezet (és talán a hüvelykujjat bedugni a többi alá), és attól megijed. Ez lehet tök hülyeség, megpróbáltam, de aztán inkább mégse, mert nem akartam felhergelni. Szóval mit kell ilyenkor tenni, hogy ne támadjon meg a kutya?

2012. ápr. 21. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne fuss el, és ne félj (bár ezt könnyű mondani...), mert azt megérzi.

Hátat se fordíts neki, állj oldalt, ne is figyelj rá, de azért a látóteredben maradjon ott.

2012. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sose fordíts neki hátat!És ne félj tőle,igaz gáz nem félni,de ha lássa rajtad hogy félsz annál jobban megy neked.Nyilvánvaló pórázon kellene sétáltatnia!
2012. ápr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Latom van par ertelmes valasz, de par hulyeseg is.

Igy mar en is jartam, marmint, hogy megugatott egy kutya.

Ha igy jarsz...egyaltalan ne felj, mert amint mar eddig is elhangzott, ezt a kutya megerzi...sot ilyezd a kutyat...menny fele...zavard el..hogy lassa, hogy nem felsz tolle...es igy o fog megilyedni, lassa, hogy semmi eselye nallad :P....ne felj tolle.

Remelem segitettem :)

2012. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

állj meg és ne fordíts neki hátat!!


általában a legtöbb kutya csak ugat és nem akar megtámadni,de azért jobb ha megállsz ,ha kisebb termetű akkor felé és mozdulhatsz (ezt egy yorki,bichon,pincsi és egyéb kis kutyáknál megmerném, de egy német juhásznál nem próbálkoznék ezzel )

2012. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 VBeata81 ***** válasza:
Semmiképp nem a te hibád volt, neveletlen kutya, és ostoba gazdi, aki hagyja szabadon rohangálni. A kutyák ugyan nem színvakok, de egyáltalán nem izgatja őket, hogy egy ruha milyen színű. Ilyen helyzetben soha ne próbálj megérineni egy kutyát! Állj nyugodtan, egy kicsit fordulj oldalt, és lassan lépj párat hátra, hogy lássa, nem jelentesz fenyegetést. Semmiképp ne nézz a szemébe, mert az számára kihívás.
2012. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!