Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz? Nem kell ebadót...

Ez igaz? Nem kell ebadót fizetni, ha a kutyámba chip van?

Figyelt kérdés

3 hónapos németjuhász kutyusról van szó. Még nincsen bejelentve, hogy nálunk van, és elvileg van ez az Eb adó.


Másoktól hallottuk, hogyha a kutyában chip van, akkor nem kell ebadót fizetni, ez igaz??



2012. ápr. 21. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
nem, akkor nem kell fizetni ha chipes és ivartalan. Hacsak egyik vagy másik akkor kell.
2012. ápr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mellesleg, van ebadó a városunkban, csak nem tudom, hogy szólni kell-e valakinek, hogy igen van kutyám, vagy sem.


S hogy büntethetnek-e ha még nincs bejelentve sehol?

2012. ápr. 21. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:

az állatorvos bejelenti az első oltásnál.

chippelt ÉS ivartalanított kutyák után nem kell fizetni. De az ivartalanítással még ráértek

2012. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az az évi 6000 Ft annyira számít, akkor mégis, hogyan fogod etetni, oltatni, ellátni mindennel a kiskutyádat. Mert amíg másfél éves felnőtt lesz, ennek az összegnek sokszorosát kell kiadnod.
2012. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De könyörgöm, ki a rákom beszélt arról, hogy nincsen rá pénzem?!

annyit kérdeztem, hogy be kell-e jelenteni a kutyát, hogy van, nehogy megbasszanak érte.


De minden városban különböző az ebadó, mert valakinél 15.000ft, nálunk meg épp ez az, hogy nem tudom.


Az ilyen válaszokkal, hogy "sajnálom a kutyádat, meg sajnálom-e rá a pénzt" azok inkább ne irjanak.


Az eddigi Normális válaszolóknak pedig köszönöm.^.^

2012. ápr. 21. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!