Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves csivavám és...

Van egy 2 éves csivavám és bérházban lakunk. Néha levisszük sétálni mert azért kell neki a friss levegő, de fent szokott pisilni, és lent már ezért nem is szokott. De fent viszont sűrűn mellé pisi. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Ezzel az a problémám hogy ha minden igaz teljes mértékben rálehet szoktatni hogy alomba pisiljen, de ő elég gyakran mellé vagy más helységbe pisil. Mivel ivartalanított, gondoltam nem jelöl meg helyeket, mert lent se szokott. Mit kéne tennem hogy mindig az alomra pisiljen?
2012. ápr. 21. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Most felvilágosítalak valamiről ami szerintem elhagyta eddig a tudatodat:

A csivava is KUTYA!! Nem nem kisbaba,nem macska,de nem is denevér KUTYA!!! Kell neki a napi 3x-4x-ri séta ugyanúgy attól még hogy 2 kg az össz kutya! Rohadt állatkízó vagy nem is lenne neked szabad kutyát tartani!! Miért nem vettél macskát 2 éve mikor kicsi állatot akartál akit nem kell levinni?? Most komolyan azt akarod úgy élje le az életét mint egy macska?? kutya utál a saját életterületére üríteni!! Kellenek neki a szagok,más kutyák társasága,játék a szabadban,feladatok..De szarsz is te ebbe bele úgynézem..

2012. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem az én hibám hogy ha leviszem annyira fél hogy volt mikor a félelemtől bepisilt, a kutyáktól annyira fél hogy mindig hazaszalad és meg se bírom fogni.. több hónapon át próbáltam lentre szoktatni de több órás lent lét után sem volt hajlandó pisilni, fent már 2éve elvan az alommal és szokott oda pisilni.
2012. ápr. 21. 19:05
 3/11 anonim ***** válasza:

De, a te hibád, mivel nem szocializáltad kölyök korában.

Te minek tartasz kutyát egyáltalán?

2012. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már úgy hoztuk el hogy ilyen volt. Kutya iskolában is végig kérdeztük, és a orvostól is aki azt javasolta kérdezzük meg az előző gazdáktól hogy mit csináltak vele, de már nem volt meg a címük.
2012. ápr. 21. 19:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy csak egyszerűen szaporítótól vetted. Az mindent megmagyaráz. És de, te tehetsz róla, a kutyát élete végéig nevelni, tanítani lehet, csak türelem és hozzáértés kell hozzá. A kutyát fajtától és mérettől függetélenül sétálni kell vinni, és egy félős kutyánál nem az a megoldás, hogy inkább le sem viszed, hanem hogy megoldod a problémáját.
2012. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Néha levisszük sétálni mert azért kell neki a friss levegő, de fent szokott pisilni"

Jézusszűzanyám, miért is van nektek kutyátok??? Ha csak azért lenne szükség a sétára mert kell neki a friss levegő, akkor elég lenne naponta kinyitni az ablakot és kiszellőztetni, nem?

Nyomorék, beteg, mozgássérült, ill. van bármi baja amiért fent a lakásban kell neki a dolgát végeznie?

Mert ha egyik sem akkor neked kellene kipróbálnod, hogy nem teszed ki a lábad a lakásból annyi ideig, amennyi a kutyának két séta között eltelik. Rögtön rájönnél, hogy milyen érzés.

Egy kutyának kész kín oda ürítenie ahol egyébként él, magyarán nem szívesen sz@rik oda ahol eszik.


"Hát nem az én hibám hogy ha leviszem annyira fél hogy volt mikor a félelemtől bepisilt, a kutyáktól annyira fél hogy mindig hazaszalad és meg se bírom fogni.."

Elárulok egy nagy trükköt, hogy meg tud fogni hazaszaladás helyett: póráz a neve, és csodákra képes.

És sajna bizony a ti hibátok, hogy nincs hozzászoktatva más kutyákhoz, szocializálni kellene a blökit.

Most sem késő elkezdeni, hiszen még csak 2 éves, muszáj elkezdenetek, így nem lehet leélni egy kutyaéletet!

Szedd össze magad, és holnaptól szoktasd szobatisztaságra, vidd le már reggel sétálni és addig ne menjetek haza amíg nem pisilt, kakilt.

Holnap vasárnap van, szóval gondolom ráérsz végre a kutyáddal foglalkozni, ugye?

2012. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elkeserítő, hogy ezt kell olvasni:( Nekem is kistermetű kutyám van, ettől függetlenül leviszem naponta 4x sétálni.

Szocializálni sosem késő, ezek mind kifogások, hogy a kutya így, a kutya úgy...ne legyetek lusták időt szánni rá, és nem orvost kell kérdezgetni, hanem tenni kell valamit. Akkor először vidd le kézben, és ha nincs semmi ijesztő a környéken, akkor tedd le. Aztán keress olyan kutyát, aki kistestű, lehetőleg más nemű, és hagyd őket ismerkedni.

Egy kutya számára abnormális, hogy a saját életterében kell intéznie a dolgát. Persze, megteszi, mert nincs más választása. De ha rendszeresen kihordanád, akkor nem csak a lakásban való pisilésről szokna le, hanem elkezdhetne normális kutya életet élni.

2012. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
a mi csivavánk általában nem sokkal az után hogy ivott, pisilni is szokott. ilyenkor figyeld, és ha látod mire készül emeld fel és tedd bele az alomba. amikor oda pisit, nagyon nagyon dicsérd meg azonnal és adj neki jutalom falatot! akkor megérti hogy jót csinált és talán hozzászokik h oda pisiljen de idő és türelem kell hozzá. mi már 2 hónapja próbáljuk a csivavánkat szobatisztaságra nevelni, a séta során pedig nagyon agressziv a többi kutyával szemben, megtámadja, megharapja őket szóval megértem a problémád. nekünk nincs kutyás ismerősünk igy sajnos nem is tudom más kutyákkal "összehozni" hogy kicsit szocializálódjon :(
2012. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EpR13 válasza:
ne foglalkozz a "nagyon okos" kommentelőkkel, én napi 4 órára viszem sétálni a csivimet, és ugyanúgy alomba pisol a kitöltetlen időben, mint ahogy mindenki más csivije is, ugyanis sajnos sok csivi tartó nem tudja, hogy a csivik 2 óránként emésztenek stb..tehát 2 óránként pisilnek is minimum,szerintem nincs az az ember(hacsak nem munkanélküli, kisiskolás, vagy hajléktalan) aki 2 óránként parkba viszi a csivijét, nyugodj meg, és senkire ne hallgass, te ismered saját kutyád, te tudhatod csak mire van szüksége, senki más véleményére ne adj:) puszi
2012. máj. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te is egy nagyon bölcs,tapasztalt és rutinos "csivi" gazdi lehetsz, mit ne mondjak...


De hagyjuk, hülye az aki hülyékkel vitatkozik.

2012. máj. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!