Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hetes kiskutyáim nem hajland...

5 hetes kiskutyáim nem hajlandóak az anyatejen kívül mást megenni. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Royal Chanint áztattam felforralt kecsketejbe. De nem kell nekik.. bele se szagolnak ha beleteszem a kicsi szájjába kiköpi. Az anya kutyus kacsazsíros szoptatós tápot kap. Lehet elkellene már hagyni? Próbálkoztam már konzervvel is de az sem kell nekik. Nagyon kis pufókok és nem szoktak sírni, hogy éhesek lennének. Ilyen helyzetben mit lehetne tenni? Mellékelek egy fotót a kicsikékről:


[link]



Ui: Első alom tk-s csivava gazdija vagyok akivel végig aggódtátok az ellés megindulását..:)


2012. ápr. 22. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szépek a kiskutyák! :)


Nálunk is volt ilyen probléma egyszer hogy a kölykök csak szopni akartak és nem voltak hajlandóak a enni.

Sajnos már nem tudom hogy mi a neve még régen az állatorvosunk adta ilyen gyümölcs ízesítésű tejpótló tápszer amit a tápra öntöttünk. Az nagyon bejött nekik. A szukának is aszt adtuk már ilyenkor mert vitaminos volt.

De sajna már tényleg nem tudom mi volt a neve 6 évvel ezelőtt volt......

Ilyenkor amúgy a szukának már el lehet hagyni a szoptatós tápot.

Szerintem próbálj meg tápszert venni az hátha jobban fog nekik ízleni mint a kecsketej.....

2012. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

emlékszem, kb. egyszerre születtek a kölykeink (az enyémek márc 19).

még kb. három hetesek voltak, amikor már anyu etetésénél belefejeltek a tálkába :) és még nem érték el a négy hetet, amikor először megkínáltam csak őket forrázott kecsketejjel. rábuktak, mint gyöngytyúk a takonyra :D pár napig napi 3x kapták a forrázott kecsketejet (meg az anyjuk is), aztán belefőztem apróra vágott pulykahusit a tejbe. na, a tejet megették, a húst otthagyták... viszont anyu táljából a nyers pulykahusit megették, így következőre már nyersen adtam a forrázott kecsketejhez, így már bezabálták :) az első kínáláshoz képest egy hét múlva már a kecsketejet sem forráztam (saját kecskéim vannak, tehát tudom, hogy teljesen friss és tiszta), és nyers, apróra vágott pulyka husit és májat adtam nekik.

ma már darabolnom sem kell, mint a piráják, leeszik a húst a csontokról :D és naponta 2-3 liter kecsketejet simán elpusztítanak.

no DE az én srácaim nyolcan vannak, és már a három kilót ütik, anyunak meg már 4 hetesen sem volt annyi teje, hogy csak azzal tisztességgel ellássa őket.

szóval szerintem ne aggódj, próbáld időnként megmutatni nekik a natúr kecsketejcsit, aztán majd rákapnak, ha igénylik :) a kiskutyákon nagyon jól látszik, ha van bennük kaja, már fél nap koplalástól is úgy néznek ki, mint egy auswitz-i menekült, ha pufókok, akkor nincs ott gond. csak tartsd jól az anyjukat is, hogy bírja tejjel :)

(én adok a szukának plusz Ca-ot és immunovetet a kecsketejhez)

2012. ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
Nekünk van egy kis törpespániel s pincsi keverék Frigyes kutyánk 4 éves múlt ivartalanított és kertes házban lakunk.Azért elfogadnék egy olyan kis kölyköt a Frici mellé mint amit feltettél persze ha nem ezekkel akarsz bankot robbantani.
2012. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kínálgatom őket már mindennel de nem nagyon tetszik nekik...:/ Lefogyva mint láthatjátok nincsenek.:) Az anya kutyust se viselte meg az ellés sőt sztem dagadtabb mint a vemhesség előtt volt. Nekem is saját kecskéim vannak és saját magam szoktam őket fejni úgyhogy friss tejjel kínálom őket de nem tetszik nekik...:/ Kedves utolsó a kiskutyáknak már van gazdijuk. Bécsbe mennek egy elég jómódú családhoz:)
2012. ápr. 22. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!