Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi fajtákkal kinek van...

Az alábbi fajtákkal kinek van tapasztalata Őrzővédés terén? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

-Német juhász

-Rottweiler

-Óriás schnauzer

-Bullmasztiff


ÖV-re kéne a portát őrizné és az állatokat. Redszeresen járunk sétálni erdőkbe valamikor egyedül viszem a kutyákat és elég kietlen helyekre is el szoktam jutni. Szóval egy olyan kutya kéne aki akár ilyenkor is meg tudna védeni bármitől és bárkitől.



2012. ápr. 22. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én a német juhászt ajánlanám. Persze kutyasuliba járatva!
2012. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Természetesen járna kutyasuliba ÖV-re.
2012. ápr. 22. 11:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Rottweiler. De megfelelő gondoskodást igényel ha nem akarod hogy téged is nyakon csípjen. De ő biztos megvédene.
2012. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én inkább német juhászra voksolok, mert ő hosszú évszázadok alatt volt állatok mellett is sokáig, míg a másik kettő nem.

Pásztorkutyák között kellene körbenézned, mint pl.: Kaukázusi,KÁJ,Sárhegyi,Beauceron,Flandriai pásztorkutya, briard,Komondor, Kuvasz. Nem sorolom tovább, remélem így érthető.

2012. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. ápr. 22. 12:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Bármelyiket, csak meg kell választani, honnan veszed. Nagyon meghatározó a vérvonal. Nem mindegy, milyen képességeket örökítenek a szülők.
2012. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

9,5 hònapos bullmasztiffom van. Ma kezdtem vele a sulit. ÖV képzés is van, meg is nèzték az óra végén a zsàkmànyösztönét. Nem okozott csalódàst és a kiképző is mondta, hogy minden rendben lesz vele ÖV terén is, érdemes ezen a vonalon is suliznunk :)

Úgyhogy ajànlom! Mindamellett, hogy egy jàtékos bohòc és imàdja a csalàdjàt, a gyerekeket és a többi kutyàt is! (Soha nem kezdeményezett még verekedést más kutyàval!)

2012. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért vigyázni kell a zsákmányösztönre felépített ŐV-re.Látványosnak látványos,de valós helyzetben több mint valószínű,hogy nem a támadás lesz a reakciója a támadóval szemben,hanem a szaladás.A csak zsákmányos kutyákból,véleményem és tapasztalatom szerint,nem lehet igazi ŐV kutyát faragni.Oda kell a védőösztön.
2012. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na jó, de a mi esetünkben kölyök kutyáról van szó. Nem lehet egyből a közepén kezdeni.
2012. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves Alexandra,ha nem haragszik meg,azért 9 és fél hónapos kutyát már serdülőnek,fiatalnak mondhatunk,de már nem kölyök.Lassacskán(ha kan kutya) emelgeti a lábát :))Ha meg szuka,akkor hamarosan tüzelni fog.S ezeket a jelenségeket egy kölyökkutya nem teszi.Remélem nem bántottam meg.Jó kutyázást kívánok :)
2012. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!