Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi fajtákkal kinek van...

Az alábbi fajtákkal kinek van tapasztalata Őrzővédés terén? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

-Német juhász

-Rottweiler

-Óriás schnauzer

-Bullmasztiff


ÖV-re kéne a portát őrizné és az állatokat. Redszeresen járunk sétálni erdőkbe valamikor egyedül viszem a kutyákat és elég kietlen helyekre is el szoktam jutni. Szóval egy olyan kutya kéne aki akár ilyenkor is meg tudna védeni bármitől és bárkitől.



2012. ápr. 22. 10:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Van azért különbség kölyök és kölyök között, ez nyilvánvaló, egyébként a kutyám még egyáltalán nem emelgeti a lábát, de ez részletkérdés, ha úgy tetszik, nevezzük serdülőnek. A példám lényege egyébként sem ez volt, hanem az, hogy első sulis órán vettünk részt, a végén egy hangyányi ÖV-vel, erre írtam, hogy nem lehet a közepén kezdeni..

U.I.: megsértődni nem szokásom, inkább megrökönyödtem, hogy magázódásba botlottam, ezen a fórumon mindenki tegez mindenkit...

2012. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Elnézést,a kérdésére nem válaszoltam,Kedves Kérdező.Ha mindegyik fajta,a felsoroltak közül,rendelkezik is a megfelelő ösztönökkel ŐV munkához,akkor is nagy eltérések vannak az úgymond őrzési-védési stílusban.Szerintem nagy a különbség egy Német Juhász Kutya és pl. a Bullmasztiff munkája között.Én,személyesen,ezek közül a Rottweiler és az Óriás Schnauzer fajtákkal végeztetném az Ön által felsorolt munkákat.A kölyök vásárlásánál mindenképp nézze meg a szülők ŐV hajlamát,munkáját,bármelyik fajtát is választaná.Sok sikert.
2012. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az öv munka és a területőrzés két külön műfaj. Ha területőrzésre szeretnél kutyát akkor inkább nagytestű pásztorkutyában gondolkozz, amelyeknek ez az ösztöne nagyon erős.

Személyőrzésre inkább ajánlom a első 3 fajtát.

2012. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

tegnap 22:58

Azért ekkora különbség nincs ezeknél a fajtáknál, hogy választani kelljen családi és terület őrzésre alkalmas fajtákból. Egy jó ösztönökkel rendelkező kutya a felsorolt fajtákból meg tudja valósítani a ház őrzését és mellette a család kedvence is lehet, sőt, megfelelő tanítással a gazdáját is védelmezni tudja , ha arra sor kerül.

Minden csak a megfelelő kutya választásán és megfelelő nevelésén, kiképzésén múlik.

2012. ápr. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!